1. Kolo

SESTAVA: Děček - Sobita, Mučka, Vidlička, Talián F. - Hoang, Šmalik, Novák, Sobek

AC ČEPO PUSTKOVEC 0 - 1 FC EDISON OSTRAVA

Branky: 15. Mučka (Sobek)

Od začátku utkání jsme drželi míč a byli lepším týmem. Čepo ovšem výborně využívalo výhozů gólmana a dělalo nám z protiútoků problémy. První branku střílíme v 15. minutě, když Sobek přehazuje brankáře a Mučka ještě na zadní tyči doklepává do branky. Druhý poločas se snažíme až někdy bezhlavě skóre navýšit a tak se střídají šance na obou stranách. U nás hozí především Sobek, který si už ale s brankářem hostí neporadí, a tak končí utkání hubeným vítězstvím 0:1.

DTJ VŘESINA 0 - 0 FC EDISON OSTRAVA

Vřesina je od začátku utkání zalezlá a čeká na naše chyby. Hrozí pouze jedním rychlejším útočníkem. Snažíme se držet míč a to se nám daří. Bohužel se nedokážeme více prosadit. Na konci utkání pak máme několik přečíslení a ani to poslední, kdy gólman soupeře vykopává šťastně míč špičkou na čáre nekončí brankou. Bereme tak aspoň bod.

ZVĚŘÁCI OSTRAVA 1 - 1 FC EDISON OSTRAVA

Branky: 10. 1:0, 30. 1:1 Talián F.

Další tým s velmi dobrou obranou, přes kterou se nám nedaří dostat. Soupeř je vzadu velmi pozorný a ihned po ztrátě míče staví obranou čtyřku. Držíme míč, ale nedaří se nám soupeře ničím překvapit. Bohužel po ztrátě míče inkasujeme v 10. minutě. Obraz hry se nijak nemění a stále se snažíme soupeře tlačit. 7 minut před koncem jdeme do powerplay. Nejprve se jej snažíme hrát s Děčkem a poté s Vidličkou. Držíme míč a soupeře tlačíme blíže k bráně. Skórovat se daří až Taliánovi, který uklízí odražený míč.

Vstup do sezóny byl velmi slušný. Bodů mohlo být více, ale vzhledem k tomu jak to vypadalo se sestavou v sobotu večer to bereme všemi deseti. Dopředu se trápíme, jelikož prozatím nebyli k dispozici útoční hráči, kteří jsou zranění. Za zmínku stojí pak výkon Děčka, který ve třech zápasech vychytal dvě nuly.

Další kolo odehrajeme opět na Varenské 10.11. v 11:00 s Toro Fifejy, 12:30 Sokol Poruba, 13:30 Bukanýři