5. kolo

Na poslední turnaj v roce 2016 jsme zajížděli do Bílovce, kde nás čekal tým Trojanovic a vítěž loňského ročníku z Bolatic.

Sestava: Kozelský - Pyšno, Mučka, Voldán, Talián E. - Sedlář, Babušík, Holaň, Talián F.

GT Trojanovice 3 - 5 FC Edison (3:1)

Branky: 2. Pyšno (Sedlář), 4. Sedlář (Babušík), 7. Voldán (Sedlář), 16. 3:1, 33. 3:2, 34. Talián E., 40. 4:3 10m kop, 40. Kozelský

ŽK - Kozelský

Ihned o začátku utkání začínáme diktorvat tempo hry. Z toho taky pramení tři rychlé góly. Ve 2. minutě Sedlář "vymotá" obranu soupeře a předkládá míč před prázdnou bránu Pyšnovi a ten se nemýlí. O dvě minuty později si vymění míč Babušík se Sedlářem a druhý jmenovaný skóruje. Na 3:0 už v 7. minutě zvyšuje střelou Voldán po přihrávce Sedláře. Pak přichází obrovské množství šancí, ale bohužel opět narážíme na naši nemohoucnost dát gól! A tak v 16. minutě soupeř snižuje na 1:3. Druhý poločas držíme míč, diktujeme tempo hry, ale ve 33. minutě dovolíme soupeři po krásné individuální akci snížít na rozdíl jedné branky! O minutu později Erik Talián vypichuje míč a po samostatném úniku dává branky, 2:4! Trojanovice 5 minut před koncem jdou do powerplay. Poté přichází vyhrocené poslední dvě minuty utkání. Gólman Kozelský mimo hru strčí do útočníka soupeře. Je nařízena penalta, žlutá karta a navíc 5 faul! Penaltu soupeř napálí do tyče, a tak se skóre nemění. V poslední minutě ještě nabízíme soupeři 10m kop, který soupeř promění. Trojanovice se snaží opět o powerplay, ale Kozelský chytá míč a výkopem přes celé hřiště stanovuje skóre na 5:3 v náš prospěch!

Shooters Bolatice 5 - 9 FC Edison (3:3)

Branky: 6. 0:1, 7. 0:2, 12. Talián F. (Talián E.), 13. 1:3, 14. Sedlář (Talián F.), 15. Talián E., 22. Sedlář, 29. Sedlář (Talián E.), 30. Babušík (Kozelský), 32. 6:4, 33. Holaň (Talián E.), 34. Babušík (Sedlář), 39. 8:5, 39. Mučka (Pyšno)

Začátek druhé zápasu nás nezachytil v dobrém rozpoložení. Soupeř jde již v 6. a 7. minutě do vedení. Ve 12. Minutě se nám daří snížit, když v přečíslení pošle Voldán míč na Erika Taliána a ten jej nastřelí na zadní tyč, kde zakončuje Filip Talián. Bohužel o minutu později opět prohráváme o dvě branky, 1:3! Ve 14. minutě prostrkává Filip Talián míč na Sedláře, který zasekne obránce a střelou sníží na rozdíl jediné branky. O minutu později už srovnáváme! Erik Talián vypichujé míč. Sice faulovaný soupeřem stíhá vystřelit a s mírným štěstím se dostane míč do brány, 3:3! Ihned po začátku druhého poločasu jdeme do vedení, když se střelou přes obránce prosazuje Sedlář. Poté soupeře vysoko napádáme a množí se šance. Ve 29. minutě se po přihrávce Erika Taliána prosazuje Sedlář. O minutu později vyhazuje Kozelský dlouhý míč. Adam Babušík se zavěsí do vzduchu a hlavou prodlouží míč do brány. Po našem nedůrazu dovoujeme opět soupeři snížit na rodzíl dvou branek. Rychle však odpovídáme, když Kozelský hodí míč do běhu Eriku Taliánovi, ten jej z první pošle na Holaně, který míč ze vzduchu posílá do brány! Krásná akce! Ve 34. minutě už je o osudu utkání rozhodnuto, když se po Sedlářově příhře prosazuje opět Babušík! Dvě minuty před koncem při ležérní obraně opět skórují Bolatice, ale nám se daří ještě odpovědět Mučkou, který se prosazuje po přihrávce Kuby Pyšna.

Skvělých 6 bodů z dnešního dne nám dává solidní náskok na Tornádo Nový Jičín, které v tomto dni uhrálo pouze 1 bod! S tímto týmem, který je na druhém místě a s velmi kvalitními Medvědy z Hoštic se utkáme v neděli 8.1. na turnaji v Bílovci!