7.kolo

V 7. kole jsme se utkali s těžkými soupeři. V prvním zápase to byl 19 bodový Frenštát, který tak na nás ztrácel pouhý bodík a mohl nás v případě úspěchu přeskočit. Druhý zápas jsme pak odehráli s "B" týmem druholigového Baníku Ostrava, kterému jsme opět podlehli. Poprvé se pak představil nováček "B" týmu Lebica, který se v "áčku" učitě ukáže vícekrát.

Sestava. Kozelský - Voldán, Vrečka T., Mučka, Lebica - Holaň, Babušík, Talián Erik, Talián Filip

FC EDISON 2 - 1 PSV FRENŠTÁT

Sled branek: 17. 0:1, 27. Voldán (Holaň), 34. Lebica (Babušík)

ŽK: Vrečka

Těžký zápas nás čekal s Frenštátem, se kterým jsme v prvním zápase vedli 3:1, ale nakonec remizovali 3:3, a tak jsme měli soupeři co oplácet. Zápas to byl velmi vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách, ovšem gólmani byli proti změně skóre. Byl to ale Frenštát, který se prosadil jako první, a to když po centrovaném míči přehodil útočník soupeře Kozelského hlavou. Poločas tak skončil 0:1 v náš neprospěch. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji. Ve 25. minutě fauluje soupeř Erika Taliána, který se dostal do brejku. Následuje červená karta, 2 minutové vyloučení a velká výhoda pro nás. Stahujeme gólmana Kozelského a jdeme s Holaněm do powerplay a výhody 2 mužů v poli navíc. Držíme míč, ale obětavý soupeř nás nenechá jít do větší šance. Chvíli před koncem přesilovky přihrává do levé strany Holaň Voldánovi, který se uvolňuje svou klasickou kličkou do středu hřiště a bombou nedává gólmanovi šanci 1:1. Snažíme se zápas otočit, ale soupeř hraje velmi dobře a zápas je velmi vyrovnaný. Jsme to ale opět my, kdo se ve druhém poločase prosazuje. Babušík nachází stálici Ostravské Broadwaye a nováčka v našem týmu Lebicu a ten uklízí míč do branky soupeře 2:1! Minutu před koncem kopeme po 5. faulu soupeře 10m kop, ale střelec Vrečka jej neproměňuje. Výsledek už jsme si pohlídali a ve velmi těžkém zápase si připsali 3 body.

FC EDISON 3 - 7 BANÍK OSTRAVA "B"

Sled branek: 6. Vrečka (Talián E.), 8. 1:1, 12. 1:2, 14. Talián E. (Talián F.), 24. 2:3, 26. 2:4, 38. 2:5, 38. Voldán, 38. 3:6, 39. 3:7

ŽK: Vrečka T. (3!), Talián E., Lebica

Ve druhém utkání jsme se střetli v derby s Baníkem "B", ale opět jsme na body nedosáhli. Od začátku to byl velmi vyrovnaný zápas. My jsme více drželi míč, ale soupeř byl aktivní hlavně v protiútocích, ve kterých nám zatápěl. Byli jsme to my kdo šel do vedení v 6. minutě. Erik Talián si s Tomášem Vrečkou vyměnil dvakrát míč a "Vrečus"  prostřelil gólmana soupeře. Potom ovšem vyrábíme dvě chyby a soupeř v 8. a 12. minutě trestá, 1:2. Nám se ovšem daří odpovědět, když Filip Talián posílá míč na bratra Erika a ten bodlem z šestky srovnává. Do konce poločasu ještě nastřelujeme břevno a tyčku. Bohužel ani další hrubky soupeře netrestáme. Poločas tak končí 2:2 a přinsel zajímavý zápas. Ve 24. minutě ale po chybné rozehrávce inkasujeme. O dvě minuty později je to už o dva góly, když neuhlídáme hráče na zadní tyči, 2:4. Ve 30. minutě jdeme do powerplay, ale ta se nám nedaří jako v předchozích zápasech a soupeř chyby trestá. Ve 38. se Voldán snaží zabránit jasnému gólu, ale míč se od něj odráží do brány, 3:5. Ještě v téže minutě se Voldán trefuje i do brány soupeře, když se po sólu prosazuje z levé strany k tyči brankáře Baníku. Bohužel se nám již nedaří zakončit některou ze šancí a soupeř nám střílí ještě další dvě branky.

Slušně odehraný turnaj, kdy jsme i ve druhém zápase nebyli horším týmem, ale soupeř byl efektivnější a takticky více připravený. Nás může těšit, že jsme odskočili nejbližšímu pronásledovateli Frenštátu na 4 body a Roub "B" s Baníkem prohrál také, takže máme stále stejně 23 bodů, ale horší vzájemný zápas.