FU Kopřivnice - FC Edison Ostrava 7:4 (1:2)

branky: Holaň 2 (Talián E.2), Vrečka ( Polášek) , Talián E. (Sedlář)

žk: Polášek

sestava: Kozelský - Vrečka, Polášek, Mučka, Talián E., Sedlář, Holaň, Novák, Talián F.

sled branek: 11min 1:0, 15min Vrečka 1:1, 17min Holaň 1:2 , 26min 2:2 , 28min 3:2 , 30min 4:2, 32min Talián E. 4:3, 33min 5:3 , 36min Holaň 5:4, 38min 6:4 , 38min 7:4

diváků: 120

K těžkému zápasu na horké půdě lídra jsme přijeli bez několika hráčů základní sestavy. Z různých důvodů chyběli Voldán, Mooc, Socha a také Babušík, jehož budoucnost v týmu se bude řešit.

Od prvních minut měl míč na futsalkách převážně soupeř, ale naše pozorná obrana mu toho moc nepovoluje. FU hrálo svižně a jejiich pohybliví útočníci nám často dělali problémy, které jsme řešili pouze pomocí faulů, kterých jsme ve 12. minutě měli již 5! Tou dobou už ale soupeř vedl , když potrestal naší ztrátu na útočné polovině.

Taktika vyrážet do rychlých protiútoků občas fungovala , ale tak jako v předešlých zápasech nás trápila koncovka.

Vyrovnání ale přece jen přišlo. Vrečka si narazil s Poláškem a přízemní střelou utišil jinak velice pěkně zaplněnou halu.

Ještě do půle stál na správném místě Holaň a po asistenci Erika Taliána nás posílá do kabin za překvapivého vedení 1:2.

V šatně si říkáme, že by byla škoda si odtud neodvézt body a pokorně nastupujeme do druhého dějství.

Prvních 5 minut skvěle bráníme , ale Kopřivnice s hlasitými fans  v zádech přidává na aktivitě a je jen otázkou času kdy příjde vyrovnání.

To bohužel přišlo opět po naší ztrátě a potom se naše hra sesypává jako domeček z karet. FU přidává další dva rychlé direkty , na které však ještě odpovídá po přihrávce Sedláře Erik Talián, ale po chybném výhozu Kozelského soupeř opět odskakuje.

Tak jako ve většině letošních zápasů v divizi zkoušíme hru bez brankáře a nutno říct , že tato varianta už nám několikrát pomohla. Jinak tomu nebylo ani v Kopřivnici a kontaktní branku si připisuje střelec Holaň, kterému to zatím letos neobvykle pálí a řadí se k nejlepším střelcům divize.

Do konce zbývá ještě dost času a tak logicky pokračujeme v powerplay, jenže FU velice zodpovědně brání a dává ještě dva goly do prázdné branky.

Velice slibně rozjetý zápas tak opět prohraváme, ale výkon určitě špatný nebyl. Soupeř byl ale fyzicky i pohybově úplně někde jinde a v druhém poločase nám ukázal proč vede ligu.

V dalším kole hrajeme s Ferramem Opava a tady už půjde opravdu o hodně. Zatím jsme na posledním postupovém místě pro play-off, ale případná ztráta by situaci hodně zkomplikovala. Ferram určitě přijede s několika známými tvářemi ať už to je Zbyněk Pospěch, Tomáš Mičola či Petr Vašek. Nás však musí zajímat hlavně náš výkon, který musí být naprosto odlišný oproti našemu poslednímu zápasu s Odry.

Zápas se hraje v sobotu 13.1 v 20:00 v hale na VŠB. Pokud nebudete mít nic na práci, tak určitě přijďte, v naších zápasech padá strašně moc branek......