1.kolo - 6 bodů jsme si nechali proklouznout mezi prsty

V prvním kole nás čekaly velmi těžké zápasy a už přes týden se nám začaly hromadit omluvenky. Nakonec se podařilo dát dokupy 7 hráčů do pole v čele s gólmanem Kozelským. Chtěl bych poděkovat všem, kteří došli po noční, mírně zranění nebo před velkými fotbaly!

Sestava: Kozelský - Liška, Vrečka, Voldán - Babušík, Pyšno, Holaň, Talián F.

MEDVĚDI Malé Hoštice 2 - 3 FC Edison

Branky: 1. 1:0, 2. Talián F. (Liška), 5. 2:1, 7. Liška (Pyšno), 10. Talián F. (Babušík)

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi špatně, když jsme inkasovali hned po 20s. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat, když Liška podržel v rohu míč, poradil si s obráncem a přihrál Taliánovi, který srovnává na 1:1. Soupeř se snaží hrát často s gólmanem v poli a tato hra mu vychází. V 5. minutě se brankář soupeře i s pomocí teče prosazuje, 2:1. Stejně jako v prvním případě už do dvou minut odpovídáme, když Pyšno nahraje Liškovi a ten se nemýlí! V 10. minutě se dostáváme poprvé do vedení, když Babušík rozehraje aut a Taliánovi se podaří obtočit kolem obránce a gólově zakončit, 2:3! Poté se obraz hry nemění. Soupeř se snaží hrát powerplay, kterou dobře bráníme a dostáváme se do protiútoků. Bohužel se nám nedaří vedení navýšit. V posledních 4 minutách tlak soupeře sílí, ale powerplay si skvěle hlídáme a připisujeme si tak první body v sezóně.

TORNÁDO Nový Jičín 5 - 4 FC Edison

Branky: 3. Babušík, 23. Voldán (Liška), 23. Holaň (Vrečka). 24. 1:3, 25. 2:3, 26. 3:3. 29. 4:3, 34. Babušík, 35. 5:4

S Jičínem jsme se snažili hrát klidně a povětšinu času jsme drželi míč na futsálkách a soupeř hrozil z občasných šancí. Nám se podařilo prosadit až Babušíkem 3 minuty před koncem prvního poločasu. Do druhého poločasu jsme task šli s náskokem jednoho gólu. Ve druhém poločase jsme rychle navýšili vedení, když se nám v jedné minutě podařilo vsítit dvě branky. První po rozehrávce přímého kopu když Liška namazal Voldánovi a ten se z úhlu nemýlil, 0:2. Poté Vrečka na půlce zachýtává soupeřovu rozehrávku po levé straně zatáhne míč a posílá jej na střelce Holaně, který se ve skluzu nemýlí. Bohužel se nesmyslně zatahujeme a přichází tragická 3 minutovka, kdy soupeři téměř darujeme tři góly!! 5 minut před koncem jde soupeř poprvé v zápase do vedení, ale za minutu již odpovídáme Babušíkem. Pak ovšem přichází další školácká chyba v rozehrávce a před naší bránou se objevují dva hráči soupeře, kteří se nemýlí 5:4. Zkoušíme ještě powerplay ve které se dostáváme do šancí, ale proti je obrana soupeře. Téměr vyhraný zápas si necháme takto utéct, což je obrovská škoda!

V příštím kole (neděle 13.11. - Varenská) se střetneme v 8:50 s Bolaticemi a od 9:40 nás čeká nováček GT Trojanovice, který je po prvním kole stoprocentní!

Tabulka: fcedison.webnode.cz/krajsky-prebor-2016-2017/tabulka/

Statistiky: fcedison.webnode.cz/krajsky-prebor-2016-2017/statistiky/