2. kolo

2. kolo 1. třídy se stejně jako to první odehrálo v hale na Varenské, kde jsme minule uhráli 3 vítězné zápasy. Tentokráte jsme hráli s tabulkově silnějšími týmy. Do zápasů se zapojili také 3 stabilní hráči "A" týmu a nováček Sobek.

Sestava: Děček - Novák, Pyšno, Sobita, Talián F. (2. záp.) - Hoang, Šmalik, Sobek, Talián E.

GALLAHER 0 - 3 FC EDISON

Branky: 11. Talián E. (Talián F.), 16. Šmalik (Talián E.), 18. Sobek (Talián E.)

Gallaher měl po prvním kole stejně jako my 9 bodů, a tak nás nečekalo nic lehkého. Soupeř ovšem nedosahoval našich kvalit a byli jsme to my kdo diktoval tempo zápasu. Po několika neproměněných šancích se nám těsně před koncem prvního poločasu podařilo skórovat, když Filip Talián dal míč pod sebe na Erika a ten prostřelil gólmana soupeře. Z kraje druhého poločasu vedení navyšujeme, když Erik Talián nachází Šmalika. O dvě minuty později přihrává opět Erik Talián míč na střed Sobkovi, který jej na středu přebírá a vysílá bombu po zemi k tyči, 0:3. Vytváříme si ještě další šance, ale skóre se již nemění.

TIG TECH TEAM 4 - 2 FC EDISON

Branky: 4. 1:0, 7. Hoang (Pyšno), 12. 2:1, 18. 3:1, 23. Talián F., 30. 4:2

Tým z Budišova byl zatím tím nejlepším s kým jsme se mohli utkat a taky se nám to stalo osudným. Ne, že by nás přehrával, ale velmi vysoko napadal a skvěle bránil. Nám také ublížila hodinová pauza při které jsme slušně vytuhli. A byli to soupeři, kteří se dostali do vedení, když Deček při rozehrávce "namazal" soupeři míč do prázdné branky. Daří se nám ovšem rychle srovnat. Pyšno nachází na zadní tyči Hoanga a ten míč uklízí, 1:1. Bohužel jsme to opět my kdo inkasuje ve 12. minutě a do druhého poločasu tak jdeme s gólovou ztrátou. Začátek druhého poločasu a Tig Tech navyšuje vedení na 3:1. Jdeme do powerplay a 7 minut před koncem snižuje Filip Talián. Bohužel se objevujeme v několika šancích, ale nejsme schopni trefit ani prázndou bránu. Soupeř pak stanovuje v poslední minutě gólem do prázdné skóre na 4:2 a zrodila se tak první letošní prohra.

FC MROKI 1 - 7 FC EDISON

Branky: 3. Novák (Pyšno), 7. Talián E. (Šmalik), 9. Sobita (Talián E.), 12. Sobek (Talián E.), 24. Novák (Děček), 24. Sobita (Sobek), 26. 1:6, 27. Děček (Sobita)

V posledním utkání jsme se postavili týmu FC Mroki, který se sešel ve velmi skromné sestavě. Od začátku bylo jasné, kdo bude na hřišti diktovat tempo hry. Hned ve 3. minutě otvírá skóre Novák po asistenci Pyšna umístěnou střelou k tyči. Na 2:0 zvyšuje v 7. minutě Erik Talián po přiťuknutí Šmalika. Soupeři docházejí síly již v prvním poločase a tak se dostáváme stále více do přečíslení. Ještě do poločasu se prosazují Sobita a Sobek. Druhý poločas zapojujeme do hry i brankáře Děčka a zkoušíme si tak powerplay. Ve 24. minutě nejdříve propálil obranu krásně bodlem Novák a poté zvýšil po zakončení do prázdné brány Sobita. Mroki dosáhli čestného úspěchu ve 26. minutě. Skóre zápasu uzavřel ve 27. minutě dnes opět "vynikající gólman Děček", který zakončil střelou ze strany akci po rozebrání obrany soupeře.