8. Kolo

FC EDISON 5 - 9 BB ODRY

Sestava: Kozelský - Voldán, Vrečka, Mučka, Polášek, Talián E. - Sedlář, Mooc, Holaň, Novák, Talián F.

Branky: 1. 0:1, 10. 0:2, 14. Mooc, 18. Mooc (Talián E.), 20. 2:3, 24. 2:4, 26. 2:5, 27. 2:6, 29. Talián E., 31. 3:7, 34. Voldán (Talián E.), 38. 4:8, 39. 4:9, 40. Vrečka (Sedlář)

Sled branek: 0:2; 2:2; 2:6; 3:6; 3:7; 4:7; 4:9; 5:9

V posledním utkání tohoto roku k nám zajíždělo mužstvo Oder, které nezachytilo začátek soutěže, ale posledními výsledky se opět dostalo do hry o play-off.  Jak je u nás již klasikou, většinou dostaneme první velmi laciný gól a ne jinak tomu bylo dnes. Dáváme soupeři po rohu příliš prostoru a ten se štěstím skóruje. Jsme aktivnější, ale je to opět soupeř který střelou od lajny zvyšuje na 0:2. Začínáme napadat a daří se nám dvěma brankami Mooce stáhnout na  2:2. Bohužel se ženeme dopředu a po obrovské chybě posíláme soupeře 15s před koncem poločasu do brejku a ten se nemýlí 2:3!

Druhý poločas jsme opět aktivnější, ale soupeř nám zatápí dlouhými balóny a po jedom takovém zvyšuje své vedení. Poté přichází série nedůrazů a vyloženě soupeři góly darujeme svou laxností, 2:6. Snižujeme Erikem Taliánem, ale soupeř během dvou minut odpovídá. Poté zkoušíme powerplay, ve které soupeře mačkáme co to dá. Bohužel jej drží výborný gólman a branková kontrukce. Ve 34. minutě snižujeme na 4:7, ale je to opět soupeř, který se po namazání dvakrát trefuje. Šťastným gólem v posledních sekundách pak koriguje výsledek Vrečka.

Zbytečná ztráta, která nás může v konečném zúčtování hodně mrzet, jelikoz mezi 2. a 10. týmem je pouhý bod.