5. Kolo KP - Nový Rok na 3. místě

V pátem kole Krajského přeboru jsme poměřili síly s týmy Beach Boys Odry (5.) a PSV Frenštát (11.).

Sestava: Děček - Voldán, Sobita, Vrečka Tomáš, Liška - Holaň, Novák, Talián Erik, Talián Filip

FC EDISON 2 - 2 BEACH BOYS ODRY

Branky: 2. 0:1, 15. 0:2, 24. Liška (Talián E.), 30. Talián Erik

Karty: ŽK - Holaň

V prvním utkání nás čekal vítěž poháru MS Kraje. Hned ve druhé minutě si vybral slabší chvilku gólman Děček, když neudržel střelu z dálky a soupeř, tak poslal míč z dorážky za jeho záda. V první destiminutovce jsme nevystřelili na bránu a nedokázali se soupeři vyrovnat. Začali jsme vysoko napadat a donutili tak tým z Oder nakopávat. Právě po nákopu k zadní lajně a po příhrávce před bránu zvyšuje nikým nekrytý soupeř na 2:0. V poločase tak ztrácíme 2 góly. Hned z kraje druhého poločasu nachází Erik Talián patičkou Ondru Lišku a ten dává svůj první gól v KP. Šance se střídaly na obou stranách, ale brankáři byli proti změně skóre. Ve 30. minutě vypichuje Erik Talián  soupeři míč a překonává gólmana Oder, 2:2. Opět se střídaly šance na obou stranách, ale žádný tým je již nedokázal proměnit a my si tak připsali bod za remízu.

FC EDISON 5 - 1 PSV FRENŠTÁT

Branky: 8. Voldán (Talián F.), 12. Sobita (Talián E.), 15. Voldán (Talián F.) 24. 3:1, 29. Novák (Voldán), 34. Sobita (Talián E.)

Karty: Novák

Ve druhém utkání nás čekal předposlední tým tabulky a my tak měli povinnost získat 3 body. Již od začátku jsme měli mírnou převahu a soupeř hledal rychlé útočníky. V 8. minutě přihrává Filip Talián do pravé strany Jirkovi Voldánovi a ten z nulového úhlu za pomocí teče otevírá skóre. O 4 minuty později nachází Erik Talián v brankovišti Sobitu a ten se nemýlí, 2:0. Po dalším střídání opět střílíme branky po spoluprácí Filipa Talián s Voldánem, který zvyšuje již na 3:0. Na začátku druhého poločasu po laksní přihrávce Lišky snižuje soupeř na 3:1. O pět minut později ale odpovídáme, když se míč po ose Děček - Voldán dostal až k Novákovi, který se nemýlil, 4:1. Pět minut před koncem utkání střílí Pavel Sobita téměř totožný gól jako v prvním poločase po přihrávce Erika Taliána. Soupeř se ještě snaží hrát power play, ale nedokáže výsledek aspoň korigovat.

My jsme tak uhráli dobré 4 body a do Nového Roku tak budeme na 3. místě tabulky. Již 4. ledna nás čekají na Sareze v Přívoze 2 velmi těžká utkání.