1. Kolo KP

Náš mladý tým se historický poprvé zúčastnil Moravskoslezského Krajskéh přeboru a hned z toho bylo 6 bodů po dvou vítězstvích.

Sestava: Děček - Sobita, Voldán, E. Talián, Vrečka - Holaň, Babušík, Sedlář, Šmalik, F. Talián

FC EDISON 4 - 3 FC GLOBTEC

Branky: 12. 0:1, 14. Voldán, 18. 1:2, 20. F. Talián (Sedlář), 32. 2:3, 33. E. Talián (Vrečka), 40. F. Talián, (E. Talián)

Karty: ŽK - Voldán, Vrečka, Děček

V úvodu utkání se hrál oboustraně opatrný futsal s pár šancemi na obou stranách. Ve 12. minutě jsme faulovali a soupeř z přímého kopu trestal, 0:1. Voldán však svou chybu odčnil o dvě minuty později, když jeho klasickou střelou překonal hostujícího gólmana. My jsme chtěli přidat další gól, a to se nám vymstilo. Příliš jsme se vytáhli dopředu a po ztátě míče soupeř z brejku trestal 1:2. 12 vteřin před koncem poločasu, ale bylo opět srovnáno, když Sedlářovu střelu gólman neudržel a Filip Talián doklepl míč za ležícího brankáře. Úvod druhého poločasu byl opět opatrnější. 3 krát jsme měli gól na futsálkách, ale netrefili jsme prázdnou bránu a soupeř opět po našem nedůrazu ve vápně trestal, 2:3. O minutu později, ale již bylo srovnáno, kdy se po přihrávce Vrečky prosadil za přispění teče E. Talián. Stěstí ale stálo při nás. V posledních vteřinách zápasu zahrál soupeř před vápnem rukou. Filip Talián si rychle vyměnil míč s bratrem Erikem a vteřinu před koncemdokonal obrat utkání v náš prospěch.

FC EDISON 8 - 3 FUGY KRNOV

Branky: 8. Babušík (E. Talián), 8. Talián E., 5. Talián E. (F. Talián), 4. Talián F. (Sedlář), 22. Talián E. (Holaň), 23. 5:1, 29. 5:2, 33. Holaň (Sedlář), 33. 6:3, 5. Vrečka (Talián E.), 27. Sedlář (Voldán).

Krnov v předchozím utkání s Globtecem spoléhal na brejky a signály z rohu. Naše taktika byla hrát ze zabezpečené obrany a pohlídat si tyto standartní situace, abychom nedostávali zbytečné góly. V 8. minutě se přihrávce Erika Taliána prosadil Adam Babušík, který tak dal první gól za náš tým. Neuběhla ani minuta a Erik Talián téměř se soupeřovy rozehrávky skóroval, 2:0. V 15. minutě Filip Talián vystihl špatnou přihrávku soupeře a míč poslal na rozběhnutého Erika Taliána, který se nemýlil, 3:0. O minutu později si Sedlář ve vápně pohrál se všemi soupeřovými hráči a přihrál volnému Filipu Taliánovi, který jen uklidil míč za gólmanova záda. Poločas tak skončil 4:0. Jak jsme skončili první poločas, tak jsme i druhý začali. Míč se dostal po ose Sobita - F. Talián - Holaň až k Eriku Taliánovi, který centrovaný mič uklidil hlavou - 5:0. Trošku jsme polevili a v rozmezí 6 minut inkasovali dva góly. Ve 33 minutě střílel Holaň na zadní tyč ,ale soupeř si míč k naší radosti srazil do brány, 6:2. O 10 vteřin později soupěr snižuje na 6:3. 6 minut před koncem navyšuje vedení Vrečka pro přihrávce Erika Taliána. Poslední "hřebíček do rakve" zabíjí po přihráce Voldána další nováček našeho týmu Dominik Sedlář a připisuje si tak svůj první soutěžní gól u nás.

První turnaj se povedl a doufáme, že na tyto výsledky navážeme i v dalších kolech!