1. Kolo

FC EDISON OSTRAVA 12 : 8 TOP DOGS NOVÝ JIČÍN

Sestava: Kozelský - Polášek, Vrečka, Voldán, Mučka - Sedlář, Mooc, Babušík, Holaň, Talián F.

Branky: Mučka (Voldán), Mooc (Holaň), Talián F. (Mooc), Babušík (Polášek), Sedlář (Voldán), Mooc (Vrečka), Voldán (Mooc), Sedlář, Sedlář (Polášek), Mooc (Babušík), Babušík (Mooc), Holaň (Sedlář)

Karty: ŽK - Vrečka, Holaň, Mučka

Průběh utkání: 1:0; 1:1; 8:1; 8:2; 9:2; 9:5; 10:5; 10:8; 12:8

Do prvního utání nemohl z rodinných důvodů nastoupit Novák a v pátek na tréninku se nám zranil Socha. Zdravotní obtíže trápily taky Sedláře, tak dostal šanci Aleš Mooc, který nabíral 6 bodů!

Do vedení jdeme už ve 2. minutě, ale soupeř za 40 sekund odpovídá. To je jediné na co se Top Dogs v prvním poločase zmůže a poté přichází náš brankostroj. Po krásných akcích se postupně prosazují 2x Mooc, Talián, Sedlář, Babušík, Sedlář a 4 sekundy před koncem Voldán. Poločas tak končí velikým náskokem 6 gólů v nás prospěch!

Ke druhému poločasu nastupujeme tak, jako jsme skončili ten první a po 12 sekundách hry se prosazuje Voldán. Jičín ale do 30 sekund odpovídá. Poté navyšujeme stav již na 9:2 a zdá se, že zápas budeme i nadále kontrolovat. Opak je ale pravdou! Nedodržujeme základní taktické pokyny a neustále se pouštíme v celé čtveřici do útoku. Soupeř potom snižuje na 9:5. Odpovídáme gólem na 10:5, ale potom opět soupeř snižuje ve 34. minutě na 10:8! Poté je hra velmi kouskovaná a my se snažíme zformovat. Uklidňuje nás až gól Babušíka ve 38. minutě. Vítěznou tečkou pak zápas uzavírá Holaň.

Po prvním poločase jsme absolutně vypli, což se nesmí stávat. Sice jsme měli po celý zápas náskok několika gólů, ale po hrubých chybách jsme se připravili o komfortní vedení a klid na sálovkách. Z našeho týmu byli nejvíce bodujícími hráč Mooc (3+3), Sedlář (3+1). Z týmu hostů to pak byli Uhlíř (5+1), Bajger (1+4).