8.kolo

V 8. kole jsme se střetli s Globtecem se kterým byly 3 body téměř poviností a s výborným Jičínem, který má ve svém týmu mnoho fotbalistů. Ten jsme ale bohužel neporazili, a tak jsme si z Bílovce odvezli slušné 3 body, což nás stále drží na špici tabulky.

Sestava: Kozelský - Talián F., Mučka, Vrečka T., Lebica - Holaň, Novák, Babušík, Mooc

FC EDISON 5 - 1 GLOBTEC

Sled branek: 4. Mučka (Mooc), 10. Holaň (Mučka), 19. Mučka, 26. 3:1, 28. Mooc (Holaň), Mooc (Mučka)

ŽK: Lebica

Už delší dobu se potýkáme s mnoha zraněními a tak se snažíme v sestavě dosti improvizovat. Zranění byli Sedlář s Voldánem, Erik Talián měl fotbal, Socha dovolenou, Liška je v Anglii, a tak se vrátil Novák, který není úplně doléčený a v příštích zápasech s ním opět nemůžeme počítat. Jako velká posila se ukázal teprve 17ti letý Aleš Mooc, který za nás odehrál první zápasy. Ihned ve 4. minutě se dostáváme do vedení, když Mooc prostřeluje z levé strany gólmana a míč se zastavuje na čáre, kde jej doklepne Mučka. Máme více ze hry a soupeř hrozí pouze Fromeliusem, ale jeho střely kryje připravený Kozelský. Nám se daří zvýšit na 2:0, když balón putuje po ose Mooc-Mučka-Holaň a posledně jmenovaný jej uklízí za záda brankáře soupeře. Těsně před koncem poločasu se ještě z velmi těžké pozice trefuje Mučka a my jdeme do druhého poločasu s luxusním náskokem 3 branek. Ve druhém poločase se obraz hry nemění a stále jsme to my kdo má navrch, ikdyž se soupeř snaží aspoň snížit. To se mu daří ve 26. minutě, když si při přečíslení sráží míč do vlastní brány Filip Talián. My ale za dvě minuty odpovídáme mladým Alešem Moocem, který se nejprve prosazuje po náhrávce Holaně a poté Mučky. Skóre je tak 5:1 a do konce zápasu se už nic nemění, ikdyž se soupeř snaží v posledních minutách ještě o powerplay.

FC EDISON 2 - 7 NOVÝ JIČÍN

Sled branek: 20. 0:1, 22. 0:2, 22. 0:3, 26. 0:4, 27. 0:5, 30. Vrečka, 38. Babušík (Mooc), 39. 2:6, 40. 2:7

Do druhého zápasu jsme šli ihned po Globtecu a navíc proti silnému Jičínu, který porazil "B" tým Roubu vysoko 7:1, a tak nás nečekalo nic lehkého. Soupeř byl od začátku aktivnějsím týmem a nám dělala problém jeho dosti silová hra. Byli jsme to ale my kdo mohl jít na konci prvního poločasu do vedení. V největší šanci nastřelil Mooc tyčku a postupně si dvakrát vylámali zuby na gólmanovi hostí Babušík s Holaněm, kteří ale zakončovali z velkého úhlu. Bohužel to se nám stalo osudným, protože soupeř se nemýlil a těsně před koncem poločasu jde do vedení, 0:1. Ve druhém poločase jsme totálně zaspali začátek a po chybách jsme soupeři darovali dva rychlé góly ve 22. minutě. Velmi nás to srazilo. Bohužel jsme se již nezvedli a inkasovali další dvě branky ve 26.-27. minutě. Poté jdeme do powerplay a daří se nám si vypracovat dost šancí! Gólmana soupeře prostřeluje až Vrečka, který se tak dostal do čela našich střelců. Další gól si ve 38. minutě připisuje po přihrávce Mooce Adam Babušík. Bohužel pak opět děláme chyby a soupeř nám střílí další dvě rychlé branky.

Ve druhém zápase jsme již fyzicky, ale i psychicky odpadli. Ale to nic nesnižuje na tom, že hrál Jičín velmi dobře. Jelikož je čelo velmi vyrovnané, tak na druhý tým ztrácíme pouze 3 body. Již příští neděli nás čekají na Sareze další dva zápasy, a to se Starou Vsí a Medvědy z Malých Hoštic!