6.kolo - dvě výhry a ztráta tří bodů na medailové příčky

V posledním kole tohoto roku jsme zajížděli do Bílovce, kde jsme se utkali s 2. týmem tabulky BB Odry a 3. týmem tabulky Olympií Velké Hoštice. Pokud jsme se chtěli dotáhnout na přední příčky tabulky, bylo nutné tyto zápasy vyhrát.

Sestava: Kozelský - Voldán, Vrečka T., Mučka, Talián F. - Holaň, Sedlář (1.záp.), Babušík, Talián E.

FC EDISON 7:3 OLYMPIA VELKÉ HOŠTICE

Sled branek: 9. Babušík (Talián E.), 15. Voldán (Vrečka), 20. Voldán (Babušík), 21. Talián E. (Holaň), 23. 4:1, 25. Voldán (Talián E.), 35. Vrečka (Kozelský), 35. 6:2, 36. Vrečka (Talián E.), 39. 7:3

Do prvního utkání jsme vstoupili mnohem aktivněji než soupeř a dařilo se nám si vytvořit několik gólových šancí. Ta největší, střela Voldána skončila na břevně soupeřovy brány. Naštěstí se neopakoval scénář z předchozích zápasů a my si za svou aktivitu vysloužili vstřelení branek. První jsme dali v 9. minutě kdy se po přihrávce Erika Taliána prosazuje Babušík. Míč máme stále více na futsalkách, a tak si za svou aktivitu připisujeme další přesný zásah. Vrečka nabíjí Voldánovi a ten zvyšuje na 2:0. Voldán ještě 2 sekundy před koncem poločasu zvyšuje po přihrávce Babušíka na 3:0. Do druhého poločasu tak jdeme s luxusním náskokem. Ihned po rozehrávce získává Holaň míč a předkládá jej Eriku Taliánovi, 4:0. Ve 23. minutě dovolujeme soupeři opět snížit na rozdíl 3 branek, 4:1. O dvě minuty později však Voldán završuje po přihrávce Erika Taliána svůj hattrick a navrací nám náskok 3 branek. Ve 35. minutě se prosazuje ve svých nových sálovkách Vrečka, když si svou první asistenci v tomto roce připisuje gólman Kozelský! Bohužel jsme nekoncentrovaní a již za 30s soupeř opět snižuje na 6:2. Stačí nám však pouhá minuta a prosazuje se opět Vrečka po přihrávce Erika Taliána. Necelé dvě minuty před koncem kazíme průměr Kozelskému, když necháme Olmypii snížit na konečných 7:3.

První težký zápas jsme zvládli a rozdíl skóre mohl být ještě větší!

FC EDISON 7:6 BEACH BOYS ODRY

Sled branek: 1. Holaň, 1. Talián E., 10. Talián E. (Mučka), 13. Talián E. (Voldán), 15. 4:1, 16. Vrečka, 17. 5:2, 18. 5:3, 21. 5:4, 26. 5:5, 34. 5:6. 34. Vrečka (penalta), 37. Holaň (Voldán)

Karty: ŽK - Holaň

Již v první minutě se nám daří soupeře zaskočit, když se prosazují Holaň s Erikem Taliánem a my vedeme 2:0. Soupeř ale neskládá zbraně a hraje velmi aktivně. Jsme to ale my, kdo opět skóruje a zvyšuje své vedení na 3:0, když se po přihrávce Mučky prosazuje Erik Talián. Ve 13. minutě je to již 4:0, když se po signálu z rohu prosazuje Erik Talián a završuje tak svůj hattrick. Soupeř si svůj první přesný zápis nechal na 15. minutu, ale my hned o minutu později odpovídáme Tomášem Vrečkou, 5:1. Potom si ale vybíráme velmi špatnou sérii. 17. a 18. minuta - soupeř snižuje na 5:3 a my tak máme do druhého poločasu slušný dvou gólový náskok. Bohužel ale v tomto trendu pokračujeme a ve 26. minutě je srovnáno na 5:5! Soupeř je na koni a my jsme málo důrazní. Odry dokonce ve 34. minutě otáčí skóre na 5:6 a s námi je zle. Bereme si time a rozhodneme se hrát powerplay. Již za 15 sekund letí míč na osamoceného Erika Taliána a ten je faulovaný ve vápně. Následuje tak penalta, ke které se staví Vrečka a proměňuje, 6:6. Do konce zápasu zbývají necelé 4 minuty a Voldán po skvělé přihrávce z autu nachází "Lucu Toniho" Davida Holaně a ten ve skluzu překonává gólmana soupeře. Konec zápasu si již zkušeně hlídáme a připisujeme si další 3 body po tomto infarktovém zápase.

BB Odry byly asi nejlepším soupeřem, se kterým jsme v tomto ročníku utkali. Hráli velmi dobře a o tom svědčí i jejich obrat v průběhu zápasu. My jsme ale opět všichni makali naplno, tak jako tomu bylo na předchozím turnaji a tento trend přináší své ovoce, kdy jsme se posunuli v tabulce na 5. místo za Roubem "B", se kterým máme hoší vzájemný zápas. Na své dnešní soupeře ztrácíme pohé 3 body a druhá půlka soutěže bude jistě zajímavá. Do "jarní" části se zapojíme hned po Novém roce, a to když se na Sareze v Přívoze utkáme v neděli 3.1. s Baníkem Ostrava "B" a Frenštátem!