7. Kolo

SK KRMELÍN 1 - 6 FC EDISON OSTRAVA

Sestava: Kozelský - Mučka, Voldán, Vrečka, Polášek - Sedlář, Mooc, Holaň, Talián E., Talián F.

Branky: 13. Polášek (Talián E.), 19. 1:1, 21. Holaň, 28. Sedlář (Mooc), 29. Talián E., 33. Mooc (Talián E.), 37. Vrečka (Talián E.)

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:6

Ke třetímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do krásné haly v Brušperku, kde nás čekal domácí Krmelín. Po dvou venkovních prohrách jsme chtěli konečně naplno bodovat. V sestavě se poprvé objevil Erik Talián (1+3) a bylo to znát.

Krmelín se snažil držet míč, ale to jsme mu nechtěli dovolit našim aktivním napadáním. Soupeř se do žadných šancí nedostávál, ovšem nám se to dařilo. Bohužel pro nás, střely končily na brankáři hostí nebo na tyčkách. První gól se nám po několika šancích podařilo dát až ve 13. minutě. Filip Talián nahrává před prázdnou bránu Erikovi, ten ovšem opět trefuje brankáře, ale míč se se stěštím odráží k Poláškovi a ten jej uklízí 0:1. Obraz hry se nemění, ale je to soupeř kdo střílí 2. branku opět těsně před koncem poločasu. Po nedůrazu u lajny hráč Krmelína vystřelí a Vrečka střelu Kozelskému tečuje do brány.

Druhý poločas zahajujeme lépe, když Mooc u lajny získá míč a přihrává ho před bránu Holaňovi, který jej nadvakrát procpe hlavou do brány. ve 28. minutě nás uklidňuje Sedlář po přhrávce Mooce, který tak zvyšuje na rozdíl dvou branek. O minute poždeji zachytí Erik Talián akci soupeře a tváří v tvář gólmanovi jej obchází a uklízí míč do brány. Ve 33. minutě už to je 1:5, když se po přihrávce Erika prosazuje Aleš Mooc. Závěrečnou tečku zápasu dává Vrečka ve 37. minutě, když jej najde před bránou Erik Talián.

První venkovní body jsme konečně podložili i dobrou obrannou hrou, kterou i ve druhém poločase podpořil několika dobrými zákroky gólman Kozelský.

Poslední ligový zápas v tomto roce odehrajeme na domácí palubovce s BB Odry v neděli 17.12. od 18:00.