1. kolo nástavba

Z důvodu menšího počtu účastníků bylo na programu 1. kolo nástavby, když se spolu utká nejlepších 6 týmů "základní části". S náskokem 11b a již jistotou výhry celé soutěže jsme v Přívoze nastoupili ke dvěma utkáním s Trojanovicemi a Jičínem.

Sestava: Kozelský - Vrečka, Mučka, Voldán, Talián E. - Novák, Sedlář, Mooc, Talián F.

FC EDISON 8 : 5 GT Trojanovice

Branky: 3. Talián E. (Mooc), 5. Mooc (Sedlář), 9. Talián E. (Mooc), 11. Novák (Mučka), 13. 4:1, 18. 4:2, 20. 4:3, 26. Sedlář (Vrečka), 28. Sedlář (Talián E.), 33. Talián E. (Vrečka), 40. Talián E. (Kozelský)

Karty: ŽK - Kozelský

Do prvního utkání jsme nastupovali proti v 6ti lidech hrajícím Trojanovicím. Pro tento sympatický manšaft to byl již třetí zápas a tak se soupeř moc nehnal do útoku. Samostatně se snažil akce řešit hlavně Kapsa. My jsme se ihned ve 3. minutě dostali do vedení, když Mooc předložil míč Eriku Taliánovi. O dvě minuty později je to již 2:0, kdy se trefuje Mooc po Sedlářově nahrávce. Náš tlak nekončí a opakuje se akce z prvního gólu. V 11. minutě je to již 4:0, když se po Mučkově nahrávce prosazuje Novák. Bohužel pak velmi polevujeme a po velkých chybách soupeř snižuje do konce poločasu na 4:3. Ve druhém poločase jsme to ale opět my kdo určuje tempo hry. Ve 26. minutě se prosazuje střelec Sedlář po Vrečkově pasu. V další minutě se prosazuje opět Sedlář po pasu Erika Taliána. Brankostroj nekončí a po úniku nabízí Vrečka míč Eriku Taliánovi před prázndou bránu, 7:3. Opět polevujeme a soupeř ve 2 minutách snižuje na 7:5. Trojanovice se snaží 3 minuty před koncem o powerplay, ale to se mu nedaří a Kozelský vyhazuje mič přesně na Erika Taliána, který jej doveze do brány a završuje své branky na počtu čtyř a finální skóre utkání 8:5!

FC EDISON 8 - 6 Tornádo Nový Jičín

Karty: ŽK - Kozelský, Talián E., Vrečka

Branky: 1. 0:1, 12. Sedlář (Talián E.), 16. Mooc (Sedlář), 18. Talián E. (Talián F.), 22. Mooc, 29. Sedlář (Talián E.), 30. 5:2, 31. Mučka (Sedlář), 32. Talián F. (Talián E.), 33. 7:3, 34. 7:4, 35. 7:5, 37. 7:6, 39. Vrečka

Druhý zápas se odvíjí podobně jako první. Tady sice již v první minutě prohráváme, ale brzy zápas otáčíme. Ve 12. minutě se prosazuje Sedlář po přihrávce Erika Taliána a začíná brankostroj. 16. minuta Sedlář nachází Mooce. 18. Minuta Filip Talián přihrává Erikovi Taliánovi a poločas končí 3:1. Na začátku druhého poločasu nepolevujeme. 22. minuta a Mooc se prosazuje pro přihrávce Erika Taliána. 29. minuta a je to už 5:1, když se opět po přihrávce Erika Taliána prosazuje Dominik Sedlář. Soupeř o minutu později snižuje na 5:2, ale v další minutě se prosazuje Mučka po přihrávce Sedláře. 32. minuta a skóre je již 7:2, když Erik Talián nachází Filipa před prázdnou bránou. Pak ovšem opět přichází laciné ztráty a podcenění! Soupeř skóruje ve 33., 34., 35. a 37. minutě a snižuje dokonce na 7:6!!! My ale odpovídáme minutu před koncem, když Vrečka nastřeluje na zadní tyčku a soupeř si sráží míč do brány.

Zápasy nebyly zrovna z nejtěžsích a my jsme si je svou laxností značně zkomplikovali, ale nakonec jsme je zvládli! Příští neděli zakončíme sezónu v Bílovci, když se utkánme od 8:00 s Bolaticemi, 8:50 s Medvědy z Hoštic a zakončíme v 10:30 s Komárovicemi!