4. kolo

Na čtvrtém turnaji jsme dokončovali první kolečko se vše ligovými soupeři. Čekalo nás velmi nepříjemné střetnutí s Komárovicemi a utkání s Globtecem od kterého jsme nevěděli co očekávat, když v minulém kole obral doposud první Jičín.

Sestava: Kozelský - Mučka, Voldán, Vrečka, Talián E. - Novák, Holaň, Sedlář, Talián F.

Amatér Komárovice 4 - 6 FC Edison

Branky: 7. 1:0, 10. 2:0, 17. 3:0, 20. Voldán (Talián F.), 21. Talián E. (Sedlář), 23. Sedlář (Voldán), 25. Sedlář (Novák), 27. Novák (Sedlář), 30. 4:5, 39. Sedlář (Talián E.)

Karty: ŽK - Novák, Talián E.

Komárovice které se sešly ve skromném počtu od začátku vsadily na obranu. Snažili jsme se držet míč a vymyslet něco na obranu soupeře, ale i přes několik šancí jsme nemohli vsřelit branku. A tak to byl soupeř, který ze sve první střely překonal Kozelského. O 3 minuty později je to opět soupeř, který navyšuje své vedení na 2 branky. Poté se snažíme tlačit ke snížení, ale ztoskotáváme na obětavé obraně hostů. V 17. minutě zkazíme roh a nabídneme soupeři už hrozivé 3 gólové vedení! 20s před koncem poločasu ovšem snižujeme, když Filip Talián pošle míč na Voldána a ten dává z úhlu gólmanovi soupeře jesličky. O poločase si řekneme, že musíme soupeře ještě více napadat a tlačit se do zakončení. A přichází naše sedmiminutovka! 21. minuta, Sedlář nachází Erika Taliána 3:2. O dvě minuty později se prosazuje po nahrávce Voldána i Sedlář. Minuta 25. nahrávka Nováka a opět skóruje Sedlář, který se obtočí kolem obránce soupeře, pohraje si s gólmanem a jdeme do vedení! 27. minuta a navyšujeme náskok utkání již na dva góly, když si mění role Sedlář s Novákem, který na zadní tyči pohodlně zakončuje. O 3 minuty později ještě dovolíme soupeři snížit, ale to je vše ze strany Komárovic v tomto utkání. Dvě minuty před koncem ještě po přihrávce Erika Taliána dokončuje "Sedlo" své představení a hattrick! Velmi těžké utkání, kdy jsme vstali z "mrtvých" a ukázali sílu týmu!

FC Globtec 1 - 5 FC Edison

Branky: 11. 1:0, 13. Sedlář (Novák), 26. Holaň (Talián E.), 32. Sedlář (Talián E.), 38. Kozelský (Holaň), 40. Talián E.

S Globtecem jsme ještě nikdy neztratili ani bod a chtěli jsme, aby tomu bylo i tentokráte. Dařilo se nám držet míc a převahu, ale nepodařilo se nám to přetavit v góly. Byl to opět soupeř, který šel v 11. minutě do vedení. Nám se ale rychle podařilo odpovědět dnes výtečně hrajícím Sedlářem, kterému přihrával Novák. Obraz hry zůstává stejný, ale skóre se do konce prvního poločasu již nemění. Ve druhém poločase otáčíme zápas, když se po přihrávce Erika Taliána z pravé strany prosazuje ve skluzu Holaň. Ve 32. minutě se opět prosazuje Dominik Sedlář, které najde přesnou přihrávkou Erik Talián. 5 minut před koncem utkání si zkoušíme powerplay, kterou soupeř velmi špatně brání. Holaň přenáší hru na levou stranu, kde operuje brankář Kozelský a ten z první utaženou placírkou trefuje míč k přední tyči. V poslední minutě ještě vypíchne míč soupeři nejproduktivnější hráč Erik Talián a střelou ze strany stanovuje konečné skóre zápasu na 5:1 v náš prospěch!

Tyto zápasy nám ukázaly, že když se semkneme, tak můžeme otočit i velmi těžké zápasy s nepříznivým skóre. Bohužel si "komplikujeme život" neproměňováním šancí, které nás pak stojí vetší klid v zápasech! Poslední zápasy v tomto roce odehrajeme již tuto neděli 18.12. v Bílovci, a to od 13:00 s Trojanovicemi a 14:40 s Bolaticemi!