10.kolo

V 10. kole jsme se utkali s Komárovicemi se kterými jsme minule prohráli a s Roubem "B", který jsme nikdy neporazili. Scházeli nám nemocný Lebica, stále nedoléčený Novák a při pátečním tréninku nešťastně zraněný obránce Tomáš Vrečka. Snad poprvé se nám podařilo vzadu udržet dvě nuly, což byla odměna za bojovný a obětavý výkon hráčů v poli a také vynikající výkon gólmana Kozelského!

Sestava: Kozelský - Mučka, Socha, Voldán, Talián Erik - Holaň, Sedlář, Babušík, Talián Filip

FC EDISON 3 - 0 AMATÉR KOMÁROVICE

Branky: 24. Sedlář (Talián E.), 31. Holaň, 37. Holaň (Talián E.)

Karty: ŽK - Voldán

Do prvního zápasu jsme nastupovali vůči kvalitním Komárovicím, které již měly 3 body po výhře s Roubem "B". Toto mužstvo je až ze Zlínského Kraje, ale naší soutěž rozhodně obohatilo. Od začátku jsme se snažili držet míč a při ztrátě jej rychle získat. Soupeř se spoléhal hlavně na nakopáváné balóny a brejkové situace. Za největší zmínku stojí břevno Voldána a šance Holaně, který ale dostal míč na paty. Všechny šance soupeře pak kryl Kozelský. Ve druhém poločase jsme začali ještě více soupeře při rozehrávce napadat a dostali se do vedení, když Erik Talián našel při chuti hrajícího Sedláře, 1:0. Stále jsme měli více ze hry jen ne a ne náskok navýšit. To se povedlo až ve 31. minut, když náš "Luca Toni" Holaň zpracoval odražený míč a dělovkou nedal gólmanovi soupeře šanci. Soupeř se snažil zvýšit aktivitu, ale pro nás až nepochopitelně nezkusil powerplay. Po krásné akci, kdy si celá čtveřice vyměnila míč našel Erik Talián za "zadní" volného Davida Holaně a ten se nemýlil, 3:0! Zápas jsme již zkušene uhráli s nulou vzadu a připsali si tak velmi těžké 3 body!

FC EDISON 3 - 0 KFV ROUB VÍTKOVICE "B"

Branky: 2. Sedlář (Voldán), 7. Mučka (Sedlář), 25. Babušík (Sedlář)

Druhý zápas bylo derby s nám ne moc oblíbeným soupeřem Roubem "B". Ikdyž většinou máme při zápase větší šance i tlak, soupeř nás svou dobrou taktickou hrou porazí. Dnes tomu ale bylo jinak. Již ve druhé minutě se po Voldánově pasu prosazuje Dominik Sedlář. Mladý soupeř je mírně zakřiknutý a po nádherném pasu Sedláře se konečně prosazuje Mučka! 7. minuta a 2:0. Hrajeme odzadu a soutředíme se na dobrou obranu. Soupeř působí nesehraně a kazí mnoho nahrávek. Pokud se objeví v šanci, je tam vždy připraven Kozelský. Do druhého poločasu tak vstupujeme se slibným dvou gólovým náskokem, ale jak víme z posledního zápasu i to může být někdy malo! Soustředíme se opět na kvalitní obranu a ve 25. minutě se opět po náhravce Sedláře prosazuje bývalý hráč "Roubu" Babušík. Hrajeme v klidu a stále se snažíme více držet míč, ale soupeř kouše a nechce nám dát tři body zadarmo. Roub se již neprosazuje, a my tak berem další 3 bodíky a navíc vzadu máme další nulu!

Dnes opět velmi kvalitní výkon všech hráčů! Od záčatku do konce bylo vše odmakáno na 100%. Výborně chytal Kozelský a velmi se dařilo Sedlářovi, který má do futsalu po zranění obrovskou chuť! Děkujeme i všem fanouškům za podporu v hledišti!