1. kolo

Do ligového dění se po "Áčku" vrhnul i "B" tým, který postoupil do 1. Okresnjí třídy. Klasicky přislo na omluvenky na poslední chvíli, a tak se sestava lepila jak to jen šlo. Nakonec z toho byla sedmičlenná skupinka v poli s gólmanem Děčkem za zády!

Sestava: Deček - Talián F., Talián E. Sobita, - Remeš, Hoáng, Šmalik, Mooc

INKOGNITO 0 - 1 FC Edison

Branky: 3. Talián E. (Talián F.)

První utkání nás čekalo s dobře sehraným Inkognitem, které se sešlo ve velkém počtu jak na palubovce, tak v hledišti. S tímto týmem jsme shodou okolostí před měsícem odehráli přátelský zápas, který jsme vyhráli. Od začátku šlo vidět, že tým Inkognita bude především bránit od půlky a nebude se za námi hnát. My jsme drželi míč na futsalkách a hrali velmi klidně. Po 3 minutách jsme šli do vedení, když Filip Talián vysunul pasem Erika a ten nadvakrát překonal gólmana soupeře. Postupně jsme si vytvořili velký počet šancí, ale proti byl výborně chytající brankář soupeře! Inkognito na nás nemohlo najít recept, a tak se odhodlalo 3 minuty před koncem k powerplay, kterou jsme zvládli a připsali si tak první 3 body!

SOKOL Martinov 1 - 2 FC Edison

Branky: 4. Sobita (Mooc), 7. 1:1, 18. Talián E.

Ve druhém zápase jsme narazili na Martinov, který svůj první zápas také vyhrál. Opět jsme drželi míč na futsálkách převážně my a soupeř se snažil hrozit z rychlých protiútoků. Brzy jdeme do vedení, když Mooc střílí ze strany a Sobita doklepává míč za záda gólmana hostí. Bohužel o vedení v 7. minutě přicházíme, když soupeř zužitkuje dlouhý míč za naší obranu. Do poločasu už se nic vážnějšího neudá, a tak je stav nerozhodný 1:1. Z kraje druhého poločasu, ale jdeme do vedení, když se prosazuje Erik Talián. Poté nastává festival zahozených šancí, kdy se snad na gólmanovi soupeře vystřídali všichni hráči. Výsledek si v poklidu hlídáme a potvrzujeme 3 body z prvního utkání!

BRUŠPERK 1 - 6 FC Edison

Branky: 2. Talián E. (Mooc), 4. Šmalik (Děček), 7. Remeš (Děček), 10. 1:3, 21. Mooc (Hoang), 25, Mooc (Šmalik) 28. Remeš (Hoang)

V posledním utkání nás čekal Brušperk se střelcem Valigůrou, který se v předchozích dvou utkáních prosadil celkem 5 krát, takže taktika byla jasná, zastavit jej! Do vedení jdeme opět velmi rychle! Po kombinaci Mooce s Erikem Taliánem se jdeme do vedení, když se prosazuje druhý jmenovaný, 0:1. Rychle však vedení navyšujeme, když Děček rychlým výhozem nachází Šmalika a ten se prosazuje. 9. minuta a opět rychlá rozehrávka Děčka, který posílá do přečíslení hned trio hráčů. Remeš na nic nečeká a z velké dálky střílí, 0:3. Bohužel se zatahujeme a soupeř střelou přes klubko hráčů trestá, 1:3. Poločas tak končí dvoubrankovým rozdílem. Druhý poločas hrajeme v klidném tempu odzadu a prosazueme se po chybách soupeře. Z protiútoku se prosazuje dvakrát mladý Aleš Mooc po přihrávkách Šmalika a Hoanga. Ve 28. minutě ještě uzavírá skóre na konečných 1:6 v náš prospech Remeš po přihrávce Hoanga.

První turnaj se velmi vydařil, ale není dobré tyto výsledky přeceňovat, protože velkým posílením byli zkušenějsí hráči "A" týmu, kteří hře dodali na klidu.
Tabulka: fcedison.webnode.cz/b-tym2/tabulka/

Statistiky: fcedison.webnode.cz/b-tym2/statistiky/