2. Kolo - Napravili jsme zaváhání z 1. kola

Po slepené sestavě v 1. kole jsme tentokráte byli "v plné síle". Do sestavy se po zranění vrátil Sedlář, kterého doplnil novic v našem týmu Socha a Liška s Novákem. Do druhého zápasu a zároveň svého prvního soutěžního zápasu pak nastoupil brankář "B" týmu Chalota.

Sestava: Kozelský (1 záp.), Chalota (2. záp.) - Vrečka T., Voldán, Liška, Socha - Babušík, Novák, Holaň, Sedlář, Talián F.

GLOBTEC 1 - 6 FC EDISON

Sled branek: 5. Babušík (Voldán), 8. Babušík (Vrečka T.), 15. 1:2, 20. Socha (Liška), 29. Talián F. (Socha), 35. Babušík (Talián F.), 39. Liška

V minulé sezóně jsme Globtec dvakrát porazili a dnes tomu nebylo jinak. Již v 5. minutě se ujímáme vedení, když se po přihrávce Voldána prosazuje Babušík. Ten se po vybídnutí Tomášem Vrečkou trefuje i za 3 minuty a vedeme 2:0. V 15. minutě jsme po nedorozumnění v obraně darovali soupěři nepřímý volný kop a ten jej proměnil, 2:1. 20s před koncem poločasu střílí svůj premiérový gól pro přihrávce Lišky Radek Socha. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili s převahou a po přihrávce Sochy se ve 29. minutě prosazuje do prázdné brány Filip Talián, 4:1. 5 minut před koncem završuje po přihrávce Filipa Taliána svůj hattrick kanonýr Babušík. Na konečných 6:1 již koriguje stav Ondra Liška a my tak máme v této sezóně první vítězství.

TORNÁDO NJ 2 - 4 FC EDISON

Sled branek: 7. Liška (Babušík), 8. 1:1, 21. Babušík (Sedlář), 13. Voldán (Vrečka T.), 17. Vrečka T (Talián F.)

Druhý zápas jsme hráli s nováčkem KP týmem Tornádo Nový Jičín. Tento tým prošel Okresním přeborem bez jediné prohry a zanechal velmi dobrý dojem. Jelikož byl soupěř v sestavě pouze 4+1, tak jsme měli míč častěji na futsalkách a Jičín pozorně bránil. V 7. minutě se po souhře s Babušíkem prosazuje Liška a jdeme do vedení. Bohužel již za minutu necháme otočit soupeře na "pětce" a ten bombou pod víko nedává Chalotovi šanci, 1:1. V prvním poločase máme my i soupeř pár šancí, ale skóre se již nemění. Ihned z rozehrávky 2. poločasu se dostávají do zakončení Babušík se Sedlářem, ale poprvé to nevychází. Z druhé akce ano! Sedlář vyzývá Babušíka ke skórování a ten se již nemýlí 2:1. 29. minuta a dostáváme opět gól po standartní situaci, když si Liška sráží míč do vlastní sítě, 2:2. přichází 33. minuta po krásné kombinaci přenáší křížem míč Vrečka na Voldána, a ten se z úhlu nemýlí 3:2. 3 minuty před koncem přiťukává patičkou Filip Talián míč Vrečkovi. Ten se nadvakrát prosazuje a stanovuje tak konečné skóre 4:2.

Druhý turnaj už byl opoznání lepší. Jsme rádi, jak tuto těžkou zkoušku zvládl gólman Chalota, protože to byl pro něj obrovský skok. Výborně se uvedl také Socha, který nasbíral 3 body. Příští sobotu již hrajeme další (3. kolo) v Bílovci, když změříme síly se Starou Vsí a Medvědy z Malých Hoštic.