9.kolo

V dalších víkendových utkáních jsme se střetli s posledním týmem ze Staré Vsi, se kterým jsme ovšem na podzim vysoko prohráli a Malými Hošticemi, které jsme vysoko porazili, ale dnes  bylo vše jinak.

Sestava: Kozelský - Mučka, Lebica, Voldán, Vrečka T. - Babušík (1.záp.), Holaň, Sedlář, Erik Talián, Filip Talián

FC EDISON 4 - 2 SAKROVEC STARÁ VES

Sled branek: 2. Lebica (Babušík), 8. 1:1, 10. 1:2, 13. Holaň (Voldán), 22. Sedlář, 40. Talián Filip

Karty: ŽK - Holaň

Úvod zápasu nám vyšel náramně, když se po přihrávce Babušíka trefuje Lebica. Bohužel pak máme několik slibných příležitostí, ve kterých selháváme, a tak se ukáže přísloví "nedáš dostaneš". První samostatný nájezd ještě Kozelský zlikvidoval, ale na další dvě střely soupeře už byl krátký a my tak v 10. minutě prohrávali. Obraz hry se nemění a my soupeře stále více a více zamykáme. Skórovat se nám daří ve 13. minutě, kdy Holaň dělovkou překonává gólmana hostí. Poločas tak končí smírně 2:2. Ihned ve 22. minutě se prosazuje navrátilec Sedlář a jdeme do vedení 3:2. Stále se obraz hry nemění. Soupeř se snaží na konci ještě o powerplay, ale s tou jsme si slušně poradili. Přes celé hřiště ještě skóruje Filip Talián a dává tak výsledku konečnou podobu.

FC EDISON 5 - 6 MEDVĚDI MALÉ HOŠTICE

Sled branek: 2. Talián Erik (Voldán), 4. Talián Erik (Vrečka T.) 7. 2:1, 12. Vrečka (Holaň), 13. 3:2, 15. Sedlář (Talián Erik), 19. Voldán (Sedlář), 23. 5:3, 28. 5:4, 31. 5:5, 35. 5:6

Karty: ŽK - Talián Filip,Mučka; ČK - Vrečka Tomáš

Úvod druhého utkání nám vyšel skvěle. Už ve 2. minutě nachází Jirka Voldán dlouhým míčem Erika Taliána a ten se poprvé prosazuje. Stejný hráč skóruje po přihrávce Vrečky o dvě minuty později a tvoříme si malý náskok. Hošticím se snaží v 7. minutě snížit. My odpovídáme ve 12. minutě Vrečkou, kterého vybídl ke skórování Holaň. O minutu později, ale soupeř opět snižuje na rozdíl jednoho gólu, 3:2. 15. minuta a jdeme opět do dvougólového úniku. Po přihrávce Erika Taliána se opět prosazuje Sedlář. Sedlář ještě vybízí minutu před koncem poločasu ke skórování Voldána a ten se nemýlí. Do druhé půle tak jdeme s luxusním náskokem 3 branek. Bohužel ve druhém poločase se děje něco nevídaného. Soupeř se snaží hrát powerplay a to nám dělá velké problémy. Je aktivnější a všude dříve. Ve 23. minutě snižují Hoštice na rozdíl dvou branek. Minuta 28. a opět je to soupeř, který zakončuje akci 4:5. Bereme si time, ale obraz hry se nemění. Pak ale přichází dvě chyby a soupeři darujeme obrat, 5:6. 6 minut před koncem jdeme do powerplay i my, ale kromě držení balónu se nám nedaří si vytvořit větší šanci. těsně před koncem ještě obdrží červenou kartu "Vrečus" a spočne si v dalším zápase s Komárovicemi.

Výkony v zápasech neybyly špatné, bohužel jsme nezvládli druhý poločas zápasu s Hošticemi, ale soupeř byl velmi kvalitní a utkání bylo skvělé pro oko diváka. Příští neděli nás čekají Komárovice, se kterými jsme prohráli a neoblíbený soupeř Roub "B", se kterým jsme ještě nikdy nevyhráli.