2. kolo

Ve druhém kole nás v Ostravě na Varenské čekaly dva velmi zajímavé zápasy. Ten první se odehrál s Bolaticemi, které byly v loňské sezóně jako jediné nad naše síly, ikdyž jsme s nimi ani jednou neprohráli (3:3; 2:0). Druhý zápas byl s nováčkem soutěže týmem GT Trojanovice, který mel po prvním kole 6 bodů za dvě výhry!

Sestava: Kozelský - Vrečka, Voldán, Socha, Mučka - Sedlář, Holaň, Babušík, Talián Erik, Talián Filip

SHOOTERS BOLATICE 3 - 5 FC EDISON

Branky: 13. Sedlář (Talián E.), 18. 1:1, 30. 2:1, 34. Talián E. (Talián F.), 35.3:2, 36. Talián E. (Sedlář), 36. Sedlář (Vrečka), 39. Talián E.

Karty: Babušík - ŽK

Z počátku utkání se po předchozím utkání v tempu hrající Bolatice staly mírně aktivnějším týmem. Rychle jsme se však dostali do hry a převzali otěže zápasu my. Snažili jsme se vysoko napadat a nedovolili soupeři lehkou rozehrávku. Ve 13. minutě jdeme do vedení když se po střele Erika Taliána dostavá k dorážce Sedlář a nemýlí se. Soupeř bohužel ještě do poločasu odpovídá, když střílený roh propadne do brány. Druhý poločas se obraz hry nemění a jsme stále aktivnějším týmem. Bohužel je to opět soupeř který trestá nedůraz v obraně. Nám se daří ve 34. minutě odpovědět, když Filip Talián udrží míč a se štěstím přihrává mladšímu Erikovi, který propálí gólmana hostí. Soupeř však po slabší chvilce Kozelského jde opět do nezaslouženého vedení, 3:2. Futsalová spravedlnost je naštěstí tentokráte správně nakloněna. Nejprve Sedlář udrží míč, který pak pošle na Erika Taliána a ten z průniku srovnává. O minutu později již jdeme do vedení, když Kozelský rychle rozehraje na Vrečku a ten posílá pas dopředu na Sedláře, který nádherně levou nohou vymete šibenici 3:4! Pojistku a zárověn hattrick pak ještě přidává ve 39. minutě Erik Talián, 3:5!

GT TROJANOVICE 3 - 7 FC EDISON

Branky: 10. Socha, 16. Talián E. (Sedlář), 20. Mučka (Talián E.), 32. 1:3, 35. Vrečka (Talián E.), 36. Voldán (Babušík), 38. 2:5, 39. Talián E., 40. 3:6, 40. Vrečka

Nováček z Trojanovic si nás v utkání s Bolaticemi velmi dobře prohlédl a zatáhl se na svou půlku. Hrozil pak především z protiútoků nebo rychlých narážeček na naší polovině. Stav utkání byl nerozhodný až do 10. minuty kdy se po důrazu před gólmanem soupeře prosazuje Socha. Druhý gól pak po přihrávce Sedláře přidává Erik Talián. Po přihrávce Erika Taliána na 3:0 před koncem poločasu zvyšuje premiérovým gólem této sezóny Martin Mučka. Ihned z kraje 2. poločasu se ve 32. trefuje i soupeř. Nepřipouštíme ale drama a dvěma rychlými góly navyšujeme opět na 1:5. 4. gól padne když ve skluzu nachází Vrečku Erik Talián a Tomáš se nemýlí. Ihned v další minutě se prosazuje Voldán po kombinaci s  Babušíkem. Soupeři ve 38. minutě nabízíme možnost přímého kopu a ten z něj snižuje, 2:5. Poté ještě Trojanovice zkouší powerplay. Chybu soupeře trestá Erik Talián. V poslední minutě si opět slabší chvilku vybírá Kozelský, kterému propadá do brány střela z úhlu. My ještě stačíme odpovědět Vrečkou, který se trefuje přes celé hřiště a stanovuje konečný výsledek na 3:7!

Velmi dobrá a kvalitní utkání s těžkými soupeři. Především nováček z Trojanovic se i přes vyšší výsledek ukázal v sobrém světle a rozhodně bude pro soutěž přínosem. V dalším kole se utkáme příští neděli 20.11. od 8:00 opět v hale na Varenské v Ostravě s N. O. Krnovem a od 9:40 s PSV Frenštát.