8. kolo

V posledním kole základní části jsme se museli vyrovnat s velkými hráčskými ztrátami. Dlouhodobě vyřazený Holaň, zraněný Babušík. V neděli ráno se pak omluvili nemocný Socha a Novák. Komárovice ztratily oba zápasy a tak se "7 statečných" pustilo k možnému navýšení náskoku.

Sestava: Kozelský ( 1 záp.), Děček (2 záp.) - Mučka, Voldán, Vrečka, Sedlář, Talián E., Talián F.

FC Edison 8 - 4 PSV Frenštát

Branky: 1. 0:1, 3. Mučka (Talián E.), 6. 1:2, 7. Voldán, 10. Sedlář (Mučka), 11. 3:3, 20. Sedlář (Talián E.), 24. Mučka (Voldán), 29. 5:4, 33. Voldán (Talián E.), 34. Kozelský, 37. Sedlář (Voldán)

Nepříjemný soupeř se po naší chybě ujímá vedení hned v prvních sekundách utkání. Nám se ale daří odpovědět Mučkou, kterému asistuje Erik Talián. V 6. minutě ale opět prohráváme 1:2. Odpověď tentokráte na sebe nenechá dlouho čekat. Je nařízen přímý kop, který proměňuje Jirka Voldán. V 10. minutě už jdeme poprvé do vedení, když Kozelský rychle rozehraje a míče se následně dotkne celá čtyřka. Na konci krásné akce pak stojí Sedlář, 3:2. Soupeř pak za minutu ještě opět stačí vyrovnat. Skóre se pak ustálí, ale v poslední minutě prvního poločasu se prosazuje po přihrávce Erika Taliána opět Sedlář. Ve druhém poločase už pak máme jednoznačně navrch. Ve 24. minutě se po přihrávce Voldána prosazuje dnešní střelec Mučka. Soupeř ještě ve 29. minutě sniží na 5:4, ale to je od něj vše. Postupně se prosazujeme ve 33. minutě Voldánem, ve 34. minutě Kozelským a tečku utkání dá spolupráce Voldána se Sedlářem, který završuje utkání hattrickem.

FC Edison 6 - 3 N.O. Krnov

Branky: 1. Mučka (Talián F.), 6. 1:1, 10. Talián E. (Vrečka), 10. 2:2, 12. Talián E. (Talián F.), 12. 3:3, 18. Talián E. (Vrečka), 27. Sedlář (Vrečka), 32. Sedlář (Talián F.)

Unavenou jedničku týmu Kozelského střídá v bráně nejlepší gólman KP 2014/2015 již 45 letý Adrian Děček. V tomto utkání jsme to my kdo jde rychle do vedení. Filip Talián prostčí míč na Mučku a ten se nemýlí. Po krátké pasáži, kdy se dostaváme do šancí, je to ale soupeř který snižuje v 6. minutě na 1:1. V 10. minutě ale jdeme opět do vedení, když Vrečka vyzve ke skórování Erika Taliána. Bohužel soupeř ještě v téže minutě srovnává. Stejná situace se pak opakuje v minutě 12. Filip Talián přiťukne míč Erikovi a ten nás posílá opět do vedení. Soupeř pak ihned z rozehrávky opět srovnává na 3:3. Těsně před poločasem jdeme do vedení 4:3, když Vrečka opět přihrává Eriku Taliánovi a ten završujě čístý hattrick. Ve druhém poločase se snažíme držet míč, protože pokud jej má soupeř snaží se nás rozběhat a unavit. Ve 27. navyšujeme vedení na dvě branky, když se po třetí přihrávce Vrečky prosazuje nejlepší střelec týmu Sedlář. Na konečných 6:3 stanovuje skóre Dominik Sedlář po přihrávce Filipa Taliána. Poté přicháží pasáž, kdy oba týmy kašlou na bránění a vrhají se do útoku, ale změnu na světelné tabuli to nepřináší!

Velmi těžká utkání, která jsme i přes velké oslabení dokázali zvládnout. Díky dvěma výhrám jsme navýšili náš náskok v tabulce již na 11 bodů. Do konce soutěže zbývá již pouze 5 zápasů, ve kterých si to rozdají mezi sebou 6 nejlepších týmů a výhra v celém KP je velmi blízko!

Jako bonus k těmto utkáním přinášíme foto z předzápasového soustředění naší jedničky Lukáše Kozelského