7. kolo

V sobotu v brzkých ranních hodinách nás čekal v pořadí již sedmý turnaj KP v Bílovci. Soupři nám byli Slabší Globtec a kvalitní a nepříjemný druhý celek tabulky Komárovice.

Sestava: Kozelský - Vrečka T., Voldán, Mučka, Talián E. - Sedlář, Babušík, Novák, Talián F.

GLOBTEC Ostrava 0 - 4 FC EDISON Ostrava (0:2)

Branky: 11. Vrečka (Talián F.), 17. Novák (Sedlář), 21. Novák (Talián F.), 40. Vrečka (Babušík)

V prvním zápase nás čekal poslední Globtec a tomu také odpovídal průběh. Drželi jsme míč na futsálkách, ale opět se ukázalo naše překombinování při zakončení a soupeř párkrát zahrozil z protiútokú. Do vedení jdeme v 11. minutě, kdy se z protiútoku prosazuje po přihrávce Filipa Taliána střelou z dálky Vrečka. V 17. minutě utíkají soupeři Sedlář s Novákem a druhý jmenovaný na zadní tyči uklízí míč za gólmana hostí. Poločas tak končí 0:2. Ihned na začátku druhého poločasu se Filip Talián uvolní v rohu a přihrává před bránu Novákovi, který se nemýlí. Soupeř se dostává do útoku jen sporadicky, a tak Vrečka po Babušíkově přihrávce stanovuje v poslední minutě konečný výsledek na 0:4 v náš prospěch!

AMATÉR Komárovice 7 - 5 FC EDISON Ostrava (1:2)

Branky: 7. 0:1, 10. Vrečka, 12. Novák (Talián E.), 21. Babušík (Talián E.), 24. 3:2, 25. 3:3, 27. 3:4, 31. 3:5, 32. Sedlář, 33. Sedlář (Talián E.), 36. 5:6, 38. 5:7

Z počátku opatrný zápas ve kterém, jsme měli více míč na futsálkách a soupeř se opíral o perfektní obranu a smrtící protiútoky. Byly to právě Komárovice, které šly do vedení v 7. minutě. V 10. minutě ale srovnáváme Vrečkou, který nadvakrát proměňuje pokutový kop. O dvě minuty později nachází Erik Talián opět na zadní tyči Nováka a ten otáčí skóre zápasu. Poločas tak končí 1:2. Ihned po poločase se prosazuje Babušík po typické "Sedlově" akci a máme náskok dvou gólů! Bohužel přichází tragická 7-minutovka. Po rozehrávce rohu zkoušíme powerplay, kterou však takticky nezvládneme a soupeř trestá. O minutu později vyjede soupeř z rohu, překoná obranu a je to 3:3! Snažíme se tlačit, ale soupeř opět ze dvou protiútoků střílí dva góly a je to 5:3. Bereme si time po kterém jsme jako polití živou vodou. Ve 32. minutě se po samostatné akci prosazuje Sedlář. O minutu později je to opět Sedlář, který se prosazuje po přihrávce Erika Taliána. Rázem je to 5:5 a jsme zpět ve hře o tři body. Možná i tato vidina zapříčiní, že se opět tlačíme až zbytečně riskantně dopředu a soupeř trestá ztracený míč na středu hřiště. Poté přichází kuriozní situace, když se soupeř dožaduje penalty, rozhodčí nepíská, ale Sedlář chytá míč do ruky a dává jej na puntík! Bohužel je pískáná jeho ruka a penalta, kterou Komárovice stanovují konečný výsledek na 7:5.

Zápas s Komárovicemi nám ukázal naše taktické nedostatky a jistou nedisciplinovanost na hřišti, tak i špatné chování vůči sobě! Stále máme náskok 5 bodů na čele tabulky a musíme vyhlížet k dalšímu turnaji, který nás čeká v Ostravě 12.2.