8. Kolo KP - úspěšné jen z 50%

V 8. kole jsme se utkali v derby s "B" týmem Roubu Vítkovice a se Sakrovcem Starou Vsí. Úspešní jsme ale byli jen z 50%.

Sestava: Děček(1.záp.), Kozelský(2.záp.) - Sobita, Vrečka, Voldán, Liška - Holaň(1.záp.), Šmalik, Sedlář, E. Talián, F. Talián

FC EDISON 1 - 6 KFV ROUB Vítkovice

Branky: 18. 0:1, 19. 0:2, 20. 0:3, 20. Vrečka (Holaň), 37. 1:4, 39. 1:5, 40. 1:6

Karty: ŽK - Holaň, Talián E.

ČK - Holaň (po druhé žluté)

S Roubem "B", který byl posílen o hráče druholigového Áčka, jsme drželi krok až do konce prvního poločasu. Zápas se hrál ve vysokém tempu a šance byly na obou stranách, ikdyž byl soupeř aktivnější. Bohužel jsme nezvládli konec prvního poločasu, když soupeř uhodil 3 krát v rozmezí 3 minut. Po přihrávce Davida Holaně ještě stačil snížit Tomáš Vrečka a poločasové skóre tak bylo 1:3 v náš neprospěch. Druhý poločas se opět lámal až na konci. Ve 28. minutě dostal Holaň po druhé žluté červenou kartu. Soupěř tak dostal dvou minutovou výhodu hráče v poli navíc. Paradoxně jsme to byli my, kdo ohrozil branku soupeře, když Erik Talián nastřelil tyčku. Od 36. minuty jsme se rozhodli hrát powerplay, ale téměř ihned jsme ze špatné rozehrávky inkasovali a bylo po nadějích. Soupeř pak ještě dokázal dvakrát skórovat do prázdné brány a pečetl tak konečný výsledek na 1:6.

FC EDISON 8 - 1 SAKROVEC Stará Ves

Branky: 9. E. Talián (Voldán), 10. 1:1, 11. Liška (E. Talián), 12. Liška (Sedlář), 20. Vrečka (E. Talián), 24. Sedlář (Šmalik), 37. Šmalik (E. Talián), 39. E. Talián (Sedlář), 40. E. Talián (Sedlář)

Se Starou Vsí jsme od začátku diktovali tempo zápasu. Soupeř naši bránu ohrožoval pouze střelami z dálky. V 9. minutě otevřel skóre po rohu Voldána Erik Talián. Soupeř ale po našem nedůrazu dokázal za minutu odpovědět, 1:1. Neuběhla opět ani minuta a opět jsme vedli. Po přihrávce Erika Taliána se prosadil "sváteční střelec" Liška. Ondra byl při chuti i dále a po výzvě Sedláře skóruje za minutu podruhé, 3:1. Před koncem poločasu se při přečíslení 3 na 2 prosazuje po Erikově přihrávce střelou mezi nohy Vrečka. Ve 24. minutě se po přihrávce Šmalika prosazuje Dominik Sedlář a je to 5:1. Soupeř se snaží zdramatizovat zápas při powerplay, ale téměř nebyl schopen naši bránu ohrozit. Byli jsme to opět my kdo skóroval. Ve 37. minutě se po přihrávce Erika Taliána prosazuje Honza Šmalik. V posledních dvou minutách si doslova pohráli s obranou soupeře Erik s Dominikem, když prvně jmenovaný střilel branky a druhý nahrával, 8:1.