11.kolo - opět plný počet bodů!

Po krátké pauze jsme zajíždeli do Bílovce, kde jsme se střetli s Olympií Velké Hoštice a silnými Beach Boys Odry, kteří byli na 4. místě! Na marodce zůstali Vrečka s Novákem a navrátilec z Anglie Liška neměl zaplacený Futis.

Sestava: Kozelský - Erik Talián, Voldán, Mučka, Socha - Holaň, Babušík, Sedlář, Filip Talián

FC EDISON 8 - 3 OLYMPIA VELKÉ HOŠTICE

Branky: 3. Mučka (Babušík), 5. 1:1, 10. 1:2, 11. Talián E. (Sedlář), 15. Babušík (Holaň), 18. Sedlář (Talián E.), 22. Voldán (Sedlář), 27. 5:3, 36. Talián E. (Kozelský), 37. Mučka (Socha), 39. Voldán (Babušík)

Do prvního utkání jsme vletěli omnoho aktivněji než starší soupeř. Vytvořili jsme si několik šancí a šli zásluhou spolupráce Mučky s Babušíkem do vedení. Bohužel jsme nedokázali proměnit množství dalších šancí a soupeř v 5. a 10. minutě otáčí z dvou střel zápas na svou stranu. Stále jsme aktivní a nepůjčujeme Hošticím míč a ihned v další minutě odpovídáme gólem. Mič se po ose Voldán - Talián F. - Sedlář dostává k Erikovi Taliánovi a ten srovnává na 2:2. V 15. minutě jdeme opět do vedení, když Holaň přihraje Babušíkovi, kterému střela příliš nesedne, ale zapadne za záda dobře chytajícího gólmana hostí. V 18. minutě si mění Erik Talián s Dominikem Sedlářem role a druhý jmenovaný zvyšuje náskok na dva góly, 4:2. Do druhého poločasu tak jdeme s pohodlným náskokem 2 gólů. Ihned po poločase se trefuje po přihrávce "Sedla" Jirka Voldán a vedeme 5:3. Soupeři se daří ve 27. minutě odpovědět, ale stále si držíme náskok dvou branek. Ve 36. minutě nachází přesným výhozem gólman Kozelský Erika Taliána a ten dělovkou ze středu hřiště vymetá růžek hostující branky. O minutu později posíla Socha dlouhý míč za obranu, kde si pro něj doběhne Mučka a přehazuje vyběhnuvšího gólmana hostí, 7:3! Ve 39. minutě ukončuje demolici hostí Voldán, který se podruhé prosazuje po přihrávce Adama Babušíka!

FC EDISON 4 - 2 BEACH BOYS ODRY

Branky: 3. Socha (Voldán), 6. Mučka (Sedlář), 14. Socha (Holaň), 22. 3:1, 24. 3:2, 40. Talián F. (Sedlář)

Karty: ŽK - Kozelský

Druhý zápas nás čekal s velmi kvalitním týmem z Oder, který se ale po porážce s námi nějak nemůže chytit. Doufali jsme, že tomu tak bude i nadále. Již ve 3. minutě se ujímáme vedení, když Voldán vybídne ke skórování Sochu a ten se nemýlí. V 6. minutě je ještě veseleji, a to když se Mučka prosazuje po nahrávce Sedláře. Stále držíme více míč a jsme aktivnějším týmem. Soustředíme se také na obranu, když bráníme poctivě od půlky hřiště. Ve 14. minutě navyšuje na pohodlný náskok 3 gólů skóre opět Socha po "Holasově" přihrávce. V prvním poločase už se více neudá a tak máme zápas ve svých rukách. Bohužel se nepoučíme z prvního zápasu s Odrama a tento pohodlný náskok ztrácíme. Soupeř se dostává ve 22. minutě do přečíslení 3 na 2 a snižuje na rozdíl dvou branek 3:1. O dvě minuty později sráží nedovoleně Kozelský útočníka Oder. Následuje žlutá karta a přímý kop ze kterého se soupeř nemýlí, 3:2. Soupeř zvyšuje na aktivitě, ale pokud se dostane ke střele je Kozelský vždy na správném místě. S postupujícím časem sbíráme i fauly a číslo se zastavuje 4 minuty před koncem na 5! Soupeř se snaží získat výhodu 10m kopu, ale to se mu nedaří. V poslední minutě ještě střílí Sedlář, tuto střelu tečuje za záda gólmana Filip Talián a pojišťuje tak 3 body.

Opět velmi kvalitně odehrané obě utkání. Makalo se poctivě jak dopředu, tak dozadu (ikdyž tam to jde vždy hůře :-)). Nás může pouze mrzet v prvním zápase množství nepoměněných šancí a úvod druhého poločasu s Beach Boys, kde jsme polevili a zkomplikovali si tak druhý poločas. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Dominika Sedláře, který se po zranění a zdravotních komplikacích vrátil s velkou chutí do futsalu! V posledním kole nás čeká 28.2.2016 na Sareze Krnov a lídr tabulky Shooters Bolatice! Pokud z těchto dvou zápasů uhrajeme alespoň 3 body máme již 2. místo jasné!

Adrian Děček se soškou nejlepšího gólmana MSKP za rok 2014/2015!