6. Kolo

FC EDISON 7 - 7 TORNÁDO NOVÝ JIČÍN

Sestava: Kozelský - Vrečka, Voldán, Mučka, Polášek - Holaň, Mooc, Babušík, Novák, Talián F.

Branky: Mučka 3 (Mooc 3), Holaň 2 (Vrečka, Mooc) , Polášek (Vrečka), Babušík (Mooc)

Sled branek: 0:1; 1:1; 1:2; 2:2; 2:3; 3:3; 3:4; 4:4; 4:6; 7:6; 7:7

V dalším domácím uktání jsme se střetli s týmem Tornádo Nový Jičín, který stejně jako my je v Divizi nováčkem. Výsledky z Krajského přeboru naznačovaly, že se bude jednat o zajímavé utkání a bylo tomu tak. Soupeř jde do vedení po velmi šťastné brance. Nám se pak daří odpovědět a hra se přelívá na obě strany, když  Tornádo hraje jednoduchý styl s nakopávanými balóny na kvalitní útočníky. V prvním poločase, ale branky nepadají a končí tak smírně 1:1. Ve 20s druhého poločasu ihned inkasujeme a prohráváme 1:2. Daří se nám srovnat na 2:2 a tato situace se pak opakuje ještě dvakrát. 5 minut před koncem za stavu 4:5 jdeme do powerplay, ale ihned z rozehrávky nastřelujeme soupeře, prohráváme 4:6 a situace se zdá kritická. O minutu později se nám daří z protiútoku snížit na 5:6 a jdeme opět do powerplay. V té Holaň dělovkou prostřeluje gólmana hostí a je srovnáno. Poté dostává soupeř výhodu sporně odpískaného 10m kopu, který však neproměňuje. To ovšem není vše. 2 a půl minuty před koncem se nám daří sebrat míč soupeři a z protiútoku završuje hattrick Mučka. Poprvé jdeme v zápase do vedení! Jičín jde do powerplay a nám se jej daří úspěšně bránit. Bohužel 12s před koncem trestuhodně neodkopneme míč, který nahrajeme přímo na nohu soupeři a ten jej vrátí na zadní tyč, kde je hráč soupeře. Zajímavé utkání tak končí 7:7!