12. Kolo

FC EDISON OSTRAVA 8 - 2 KFV ROUB VÍTKOVICE
Sestava: Kozelský - Voldán, Vrečka, Polášek, Mučka, Bury - Novák, Holaň, Babušík, Mooc, Talián F.
Branky: 5. Voldán (Novák), 19. Novák (Mooc), 20. Holaň, 30. Mooc, 32. Babušík (Holaň), 37. 5:1, 38. 5:2, 38. Talián (Kozelský), 39. Mooc, 40. Mooc (Voldán)
Sled branek: 5:0; 5:2; 8:2
Karty: ŽK - Kozelský, Holaň

Vyrovnaná tabulka, remíza pro ani jeden tým nic neřeší, předposlední kolo a navíc derby! To bylo lákadlo na nedělní utkání v Ostravě na hale VŠB. Roub se sešel oproti minulému kolu ve velmi kvalitní sestavě. Nám chyběli Erik Talián a Dominik Sedlář, kteří už nejspíše v této sezóně do utkání nezsáhnou.
My jsme chtěli pečlivě bránit a hrát odzadu. Toto jsme čekali i od "roubíčku", ale soupeř tentokráte chodil velmi vysoko napadat. Převážně tak Roub držel míč a my jsme pečlivě, snad poprvé v tomto roce bránili. Byli jsme to ale my, kdo jde v 5. minutě do vedení. Novák hledá dlouhým pasem Voldána. První u míče je však gólman soupeře Dička. Ten ale míč nezpracuje, Voldán jej bere a dává do prázdné brány. Obraz hry se nemění, ale hráči soupeře se dostávají pouze ke střelám ze stran hřiště nebo větších vzdáleností. Těsně před koncem poločasu dáváme utkání jasný směr. V 19. minutě bere soupeři míč Mooc a předkládá jej Novákovi. Ten zvyšuje na 2:0 a navíc střílí svou první branku v divizi! Ovšem pak přichází asi nejhezčí moment utkání. Holaň získá míč na vlastní půlce. Po lajně doslova vymotá dva hráče soupeře a prostřeluje Dičku. Do druhého poločasu tak jdeme s krásným vedením 3:0.
Obraz hry se ve druhém poločase nemění. Soupeř musí hrát a vyhrát. Roub tak jde ve 25. minutě do powerplay s Dičkou, kterou hrají velmi dobře. Je to ale Mooc, který po ztrátě míče dává do prázdné brány na 4:0. Ve 32. minutě vypíchne Holaň míč soupeři a dává jej Babušíkovi, který se nemýlí, 5:0. Poté je to Roub kdo dvakrát udeří a kosmeticky zmírní jednozačný výsledek. Tedy aspoň na chvíli. Ve 37. minutě po ojedinělé chybě pouštíme do šance Jaroše a ten se ze strany nemýlí. Stejný hráč si pak po 6 faulu vybírá možnost bližšího rozehrání 10m kopu a snižuje, 5:2. V téže minutě však odpovídáme, když Kozelský najde výhozem Filipa Taliána a ten z otočky prostřeluje Dičku. Ve 39. minutě se trefuje do prázné brány Aleš Mooc. Mooc završuje svůj další hattirck ve 40. minutě. Tomuto gólu však předchází velmi zbytečné zajetí našeho hráče hostujícím kapitánem Bláhou a situace na hřišti se na cvhíli vyhrotí. Utkání už se pak jen dohrává.
Zápas "chudého" s "bohatým" tak skončil jednoznačným vítězstvím našeho týmu a dal nám tak možnost zabojovat o play-off. Roub doma přivítá v pátek Dragons, kde bude jasným favoritem a my se postavíme v Brušperku rozjetým Tlapičkám!