1.kolo - Ve skromé sestavě pouze 1 bod

Na první turnaji nám z různých důvodů chybělo 6 hráčů "A" týmu, a tak se k nám připojil ještě nedávno hráč Áčka Sobita a nováček "B" týmu Hoang. Bohužel jsme nepodali optimální výkon a získali tak pouhý bod.

Sestava: Kozelský - Voldán, Mučka, Sobita - Hoang, Holaň, Babušík, Talián F.

PSV Frenštát 3 - 3  FC Edison

Sled branek: 2. Mučka (Voldán), 6. 1:1, 8. Holaň (Mučka), 14. Mučka (Voldán), 18. 3:2, 36. 3:3

V prvním utkání jsme nastoupili proti kvalitnímu Frenštátu, který hýřil pohybem po celém hřišti. Ale byli jsme to my, kteří jsme hned v úvodu po rohu skórovali Mučkou. Soupeř již za dvě minuty snižuje na 1:1. V 8. minutě jsme opět zahrávali roh a po přihrávce Mučky se prosazuje střelou Holaň. Poté skóre navyšujeme již na 3:1, když se po pěkné akci Voldána prosazuje střelec Mučka. Soupeř ovšem po velmi šťasném odrazu o břevno branky snižuje do poločasu na 3:2. Vedení jsme ještě mohli po šancích navýšit, ale bohužel se nám to ukázalo jako rozhodující v dalším vývoji utkání.

Ve druhé půli jsme podali zhoršený výkon. Soupeř byl všude rychleji a snažil se střílet z každé pozice. Gólman Kozelský ovšem všechny akce zlikvidoval. 4 minuty před koncem si bereme timeout a poté nastála sporná situace. Na časomíře nešel čas. Naši hráči se přestali starat o hru a začali se hádat s rozhodčími. Toho využil soupeř a rychlýma přihrávkama se dostal k naší bráně, kde srovnal skóre. Bohužel jsme po většinu zápasu vedli, i tak jsme si 3 body neodnesli.

Baník Ostrava "B" 3:2 Fc Edison

Sled branek: 14. 1:0, 18. Holaň, 30. Voldán, 33. 2:2, 40. 3:2

Baník přijel ve velmi skromné sestavě pouze 4 hráčů a jednoho brankáře, kterým byl hráč Přecechtěl. Hned od začátku se soupeř pokoušel hrát powerplay a z něj také poprvé v 7. minutě skóroval. Snažili jsme se hodně presovat a po zachycené přihrávce se do prázdné prosazuje Holaň.

Ve druhém poločase se ve 30. minutě ujímáme po další zachycené přihrávce vedení, když se prosadil Voldán. Bohužel se poté míč odráží k Přecechtělovi a ten bombou ze strany předkonává Kozelského. Poté se ve 100% šanci ocitá Filip Talián, ale trestuhodně netrefuje prázdnou bránu. O minutu později jde sám na bránu také Holaň, ale trefuje pouze gólmana. A tak 30 sekund před koncem utkání přichází trest, když se po chybě v obranné fázi prosazuje Slavík.

Za týden nás na Sareze čeká další kolo, kde se utkáme od 13:00 s Globtecem a 13:50 nováček soutěže Tornádo Nový Jičín. Tentokráte bychom, ale měli být již ve velmi posílené sestavě.