5.kolo - povinná výhra s Krnovem a remíza s lídrem tabulky

V prvním utkání jsme se střetli s Krnovem, který do této doby posbíral pouze 7 bodů, ale zápas to nebyl lehký. Druhé utkání sneslo nejpřísnější měřítka a diváci se rozhodně měli na co dívat.

Sestava: Kozelský - Socha (1.záp.), Vrečka T., Voldán, Mučka, - Novák, Holaň, Babušík, Talián Filip, Talián Erik (2. záp.)

FC EDISON 4:3 FUGY KRNOV

Sled branek: 4. 0:1, 21. Mučka (Holaň), 27. Voldán (Mučka), 35. Vrečka (Socha), 38. 3:2, 39. Holaň (Vrečka), 40. 4:3

Karty: ŽK - Novák

Do prvního utkání jsme vstoupili klasickým způsobem. Po několika přečísleních, které jsme nedokázali zužitkovat si vzal míč soupeř a hned ze své první šance udeřil 0:1. Nenechali jsme se zlomit a stále si vytvářeli šance , když soupeř šikovnými hráči hrozil hlavně z protiútoků. V prvním poločase se již skóre nezměnilo, a tak jsme šli do druhého s gólovou ztrátou. Ihned po rozehrávce jsme napadali soupeře a získali roh. Ten rozehrál Holaň a Mučka levačkou trefuje víko branky. 1:1. Stále více se snažíme soupeře presovat. Ve 27. minutě otáčíme skóre zápasu, když se střelou z dálky prosazuje Voldán. Držíme míč a vytváříme si převahu. 5 minut před koncem se z nulového úhlu po rohu prosazuje přes kvalitního gólmana soupeře Vrečka a vedeme 3:1. Krnov si bere 4 minuty před koncem timeout a jde do powerplay! Po šťastném odrazu se míč odráží na zadní tyč, kde se prosazuje osamocený hráč soupeře, 3:2. Minutu na to se v úniku objevuje Holaň s Vrečkou a první jmenovaný se ve skluzu prosazuje, 4:2. Soupeř se ještě prosazuje ještě 4s před koncem z pravé strany, ale to již na našich 3 bodech nic nemění.

FC EDISON 3:3 SHOOTERS BOLATICE

Sled branek: 13. Talián E. (Voldán), 17. 1:1, 23. 1:2, 31. 1:3, 33. Holaň (Talián E.), 38. Babušík (Voldán)

Ve druhém utkání jsme se utkali s favoritem a lídrem soutěže z Bolatic. Bolatice do této doby ztratily pouze dvakrát (remíza a prohra), a tak nás nečekalo lehké utkání. V prvním zápase se navíc zranil obránce Socha, a tak poprvé nastoupil Erik Talián, který pomohl výraznou měrou k remíze. Zápas byl vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách, ikdyž jsme byli mírně aktivnějším týmem. Byli jsme to právě my kdo první udeřil. Ve 13. minutě se po kombinaci Filipa Taliána s Voldánem dostává do zakončení Erik Talián a připisuje si svůj první zásah v sezóně. Oba týmy hrozí hlavně z protiútoků. Bohužel pro nás Bolaticím jeden takový vychází v 17. minutě a srovnávají. Poločas tak končí vyrovnaným výsledkem. Úvod druhého poločasu nabízí stejný obrázek, ale jsme to opět my kdo inkasuje ve 3. minutě, 1:2. Slabší chvilku si vybírá ve 31. minutě Vrečka, který zbrkle rozehrává přímý kop a nabízí soupeří přečíslení 3 na 1. Zkušení hráči soupeře si s ním poradili a gólman Kozelský byl bezmocný, 1:3. Nic nevzdáváme, jelikož vidíme, že je soupeř hratelný. Ve 33. minutě prokličkuje Erik Talián mezi obránci, položí si brankáře hostí a předkládá míč před prázdnou branku Holaňovi, který se nemýlí 2:3! Ve 36. minutě jdeme do powerplay s pěticí Voldán, Vrečka, Babušík, Talián E. a Holaňem jako gólmanem. V předchozím utkání zkoušel powerplay i Roub a soupeř si s ním velmi dobře poradil, tak nás nečekalo nic lehkého. Ale po skvělé kombinaci vybídl Babušíka ke skórování Voldán a Adam se nemýlil, 3:3! Na konci zápasu už jsou oba týmy vysílené a tak je spokojenost s bodem na obou stranách.

Včerejší výkon bychom měli podávat v každém utkání. Nutno však podotknout, že po dlouhé době chtěl soupeř s námi hrát a nebyl pouze zalezlý před svou bránou. Hlavně druhé utkání se líbilo všem přihližejícím a oba týmy sklidily slova chvály na své představení. Nás může mrzet pouze zranění Sochy v prvním zápase a podvrtnutý kotník Nováka ze zápasu druhého, který tak nejspíše nebude k dispozici v posledním turnaji toho roku. Ten odehrajeme v neděli 20.12. v Bílovci s 2. Olympií a 3. Beach Boys Odry!