10. Kolo

FC EDISON OSTRAVA 7 - 5 FERRAM OPAVA

Sestava: Kozelský - Voldán, Vrečka, Mučka, Polášek - Sedlář, Holaň, Babušík, Mooc, Talián E.

Branky: 2. 0:1, 2. 0:2, 3. 0:3, 7. Vrečka (Talián E.), 11. 1:4, 17. Mooc (Babušík), 20. Mooc (Vrečka), 23. 3:5, 26. Sedlář (Vrečka), 30. Holaň (Sedlář), 31. Talián E.,39. Talián E. (Mooc)

Sled branek: 0:3; 1:3; 1:4; 3:4; 3:5; 7:5

Karty: ŽK - Polášek

Před slušně zaplněnou halou jsme nastoupili proti 3. týmu tabulky hrůzostrašně. Již ve 3. minutě jsme po třech velkých chybách prohrávali 0:3. Soupeř se snažil držet míč, ale začali jsme ho více napadat a tím ho přiměli hrát dlouhé balóny. V 7. minutě snižuje na 1:3 Vrečka po přihrávce Erika Taliána. Bohužel inkasujeme v 11. minutě a Opava odskakuje opět na rozdíl 3 gólů. Do přestávky však dokážeme snížit na rozdíl jediné branky. Dvakrát se zapisuje do střelecké listiny Mooc po přihrávkách Babušíka a Vrečky.

Do druhého poločasu vstupujeme velmi aktivně a ocitáme se v několika velkých šancích. Bohužel je to ale Ferram, který ve 23. minutě z protiútoku odskakuje na rozdíl 2 branek. Ve 26. minutě snižujeme na 4:5, když se Sedlář po přihrávce Vrečky obtočí kolem obránce a skóruje. Poprvé dotahujeme soupeře ve 30. minutě, když Sedlář zahrává přímý kop a ten se otře o Holaně, 5:5. O minutu později již jdeme poprvé do vedení. Erik Talián se dostane k míči a z dálky bodlem otáčí utkání, 6:5. Poté se střídají šance na obou stranách, především se pak Erik Talián ocitá několikrát osamocen před gólmanem. Nás naopak drží brankář Kozelský ve hře o tři body. Pojistku pak konečně přidává Erik Talián dvě minuty před koncem po vybídnutí Moocem.

Náročné utkání proti velmi kvalitnímu, ale oslabenému soupeři, kterému chyběli Krčmařík s Pospěchem jsme zvládli. Teď se střetneme postupně s Jokeritem Kopřivnice, v derby s Roubem Vítkovice a v posledním utkání nás čekají Hukvaldy.