6. kolo

Velmi důležité zápasy nás čekaly hned na úvod nového roku, kdy jsme se v Bílovci střetli s druhým Tornádem Nový Jičín a čtvrtými Medvědy z Malých Hoštic. Tyto zápasy mohly velmi napovědět v bojích o titul.

Sestava: Kozelský - Vrečka T., Voldán, Mučka, Talián E. - Holaň, Babušík, Novák, Sedlář, Talián F.

TORNÁDO Nový Jičín 3 - 9 FC EDISON Ostrava

Branky: 4. Mučka (Holaň), 6. 1:1, 9. Sedlář, 12. Babušík (Voldán), 18. 3:2, 29. Sedlář, 32. 3:4, 34. Sedlář (Vrečka), 35. Sedlář (Babušík), 38. Vrečka (Novák), 39. Holaň (Mučka), 39. Vrečka (Holaň)

Na úvod nás čekal druhý tým tabulky Jičín se střelcem Repou. Byli jsme to však my kdo se dostal do vedení, když tady proběhla spolupráce "učitele a učedníka", když Holaň vybídl ke skórování Mučku a ten se nemýlil. Odpověď soupeře na sebe, ale nenechala dlouho čekat a již v 6. minutě to je 1:1. O 3 minuty později, ale začíná Sedlář svou show! Pohraje si soupeři i gólmanem hostí a jdeme do vedení! Další gól na sebe nenechá dlouho čekat a po spolupráci Voldán, Babušík druhý jmenovaný navyšuje vedení. Bohužel ještě dvě minuty před poločasem soupeř stahuje na 2:3. Nutno podotknout, že pokud by první poločas skončil i 5 gólovým rozdílem, tak se nikdo divit nebude. Ve druhém poločase máme více ze hry, ale nedokážeme se prosadit. Až ve 29. minutě si opět se všemi obránci pohraje Sedlář a zvyšuje na 2:4! To už ovšem máme na svém kontě 5 faulů (nutno podotknout, že někteří hráči Jičína padají při sebemenším kotaktu) a nabízíme i soupeří výhodu 10m kopu. Ten první se daří soupeři proměnit a stahuje tak na 3:4. My ovšem vzápětí odpovídáme opět Sedlářem, který se prosazuje po přihrávce Vrečky a dokončuje svůj hattrick. Poté ovšem nabízíme soupeři další možnost 10m kopu, ale ten jej posílá mimo bránu. O minutu později proběhne spolupráce útočných těžkých vah a po Babušíkově přihrávce se neprosazuje nikdo jiný než Sedlář (za poslední 4 zápasy 9 branek)! Mezi 18 a 19.minutu se nám vměstnají 3 góly po krásných kombinacích. Po úniku Nováka s Vrečkou vedeme již 3:7. O minutu později si Holaň s Mučkou mění role a David skóruje. Na konečných 3:9 uzavírá utkání po přihrávce Holaně opět Vrečka.

MEDVĚDI Malé Hoštice 3 - 3 FC EDISON Ostrava

Branky: 5. 1:0, 8. Vrečka (Talián E.), 9. 2:1, 24. Sedlář (Mučka), 30. Talián F. (Sedlář), 36. 3:3

Karty: ŽK - Vrečka

Ve druhém utkání nás čekal nepříjemní soupeř z Hoštic, který po spojení s Olmypií získal velmi dobré posily. A byly to Hoštice, které šly ihned v 5. minutě do vedení. My jsme však měli více ze hry, ale soupeř velmi soustředěně a obětavě bránil. V 8. minutě odpovídáme po spolupráci Vrečka - Sedlář 1:1. O minutu později, ale přichází zaváhání a soupeř jde opět do vedení. Snažíme se ještě o hru s brankářem v poli, ale nedaří se nám se skóre zahýbat. Úvod druhého poločasu však patří nám a srovnáváme po spolupráci Mučka - Sedlář na 2:2. Ve 30. minuta a Erik Talián si se Sedlářem nekolikrát u rohu vymění míč, který se dosane před bránu k Filipu Taliánovi a jdeme do vedení 2:3! Soupeř si 4 minuty před koncem bere timeout, ze kterého se však po nedorozumění v obraně prosazuje a je srovnáno. Chceme všechny body a tak jdeme do rizika, když se pouštíme do powerplay s Holaněm. Bohužel se nám nedaří dát gól a tak ztrácíme první body po 10 zápasech!

Velmi důležitá utkání, kdy se nám podařilo navýšit náskok na 1. místě na 8 bodů, když se ale před Nový Jičín (dnes dvě prohry) dostaly Komárovice (dnes remíza a výhra), se kterými se utkáme opět v Bílovci, a to příští sobotu 14.1.