5.kolo

Zápasy "béčka" hodnotí zraněný kapitán Pavel Sobita:

Po delší odmlce se představil B-tým na předposledním ligovém turnaji. Po nevydařených výsledcích z předchozích utkání to kvůli různým absencím nevypadalo na nějaký bodový zisk. Ve velice skromné sestavě (6+1) se ovšem podařilo získat nakonec 7 bodů.

Sestava: Děček Adrian © - Novák Tomáš, Vrečka Tomáš,  Šmalik Jan, Marsina Adam, Hoang Pavel, Remeš Matěj

FC Edison „B“ – Hattrick 1:1

Branky: 13. 0:1, 25. Novák

V prvním utkání jsme se střetli s vedoucím celkem tabulky Hattrickem Ostrava. Od začátku jsme drželi míč na svých futsalkách a dostávali se i do několika slibných šancí. Bohužel se nám skórovat nepodařilo, a tak přišel trest ve 13. minutě. Soupeř z úhlu z pravé strany šestky propálil našeho gólmana 0:1. Navíc se zranil Vrečka. Ve druhém poločase měl Hattrick spoustu příležitostí navýšit skóre ovšem bez úspěchu. Ve 25. minutě se nám podařilo vyrovnat tečovanou střelou Nováka z deseti metrů, která se štěstím skončila za zády bránkáře. Spravedlivá remíza 1:1.

FC Edison „B“ – Haas 3:2

Branky: 4. Marsina (Remeš), 6. Hoang (Novák), 8. Hoang (Remeš), 11. 3:1, 18. 3:2

Druhé utkání začalo hodně zostra hned v první minutě dvěmi ostrými zákroky na Nováka. Soupeř hrál velice důrazně, ale nás to jakoby nakoplo. Ve 4. minutě přihrál z pravé strany šestky před prázdnou bránu Marsinovi a ten se nemýlil 1:0. 6. minuta přinesla krásnou střelu Hoanga bodlem téměř z poloviny hřistě, která vymetla pravý roh branky 2:0. V 8. minutě se prosazuje opět Hoang po vysunutí Remešem do brejku 3:0. Soupeř se nevzdal a v 11. minutě snižuje na 3:1. Hned v úvodu druhé půle je to 3:2. S velkým sebezapřením se do hry zapojuje Vrečka, který umožnil svým spoluhráčům si aspoň na chvíli vydechnout. Do konce zápasu se i přes několik příležitostí hráčů Haasu skóre nezměnilo. Vítězíme 3:2!!!

FC Edison „B“ – Bolatice „B“ 2:1

Branky: 8. Remeš (Hoang), 19. Novák (Šmalik), 30. 2:1

Ve třetím zápase jsme se postavili rezervě Bolatic. Velice běhavý soupeř nám svým pohybem dělal problémy. My se do šancí dostávali jen sporadicky. Jedna z nich přisla v 8. minutě, kdy po přihrávce Hoanga tvrdou ranou z pravé strany Remeš nedává šanci brankáři Bolatic 1:0. Bolatice mají spoustu příležitostí ovšem bez úspěchu. V 19. minutě vybojoval míč na polovině hřiště Novák a v úniku „sám proti bránkáři“ ho prostřeluje mezi nohy 2:0. Bolaticím se daří snížit až v poslední minutě a utkání končí naším vítezstvím 2:1!!!