6. Kolo KP - 2 výhry a stále se držíme na medailových pozicích

V neděli nás čekaly dva těžké zápasy s týmy z horních pater tabulky. Tlapičky z Hukvald prozatím neprohrály a Bolatice nám v prvním zápase nadělili sedmičku. Třetí tým do party byl poslední Bílovec, který nás ovšem nečekaně prověřil.

Sestava: Děček - Sobita, Vrečka, Voldán, Liška(1.-2. zápas) - Holaň, Novák(1.-2. zápas), Babušík, Talián Erik, Talián Filip

FC EDISON 3 - 4 R.T. HUKVALDY

Branky: 1. 0:1, 5. Novák (Talián E.), 6. 1:2, 8. 1:3, 20. 1:4, 8. Babušík, 15. Voldán (Babušík)

Karty: ŽK - Liška, Novák

V prvním utkání jsme se postavili jasnému lídrovi tabulky. V prvním zápase s Tlapičkami jsme mohutně dotahovali a dnes tomu nebylo jinak. Soupeř se dostal do vedení už ve 30 sekundě a my jsme si tak zopakovali naše klasické začátky. Po přihrávce Erika Taliána se ale prosadil v 5.minutě Novák a bylo to 1:1. Neuběhla ani minuta a soupěř opět otáčí skóre ve svůj prospěch. O dvě minuty později je to již 1:3. V poslední minutě poločasu ještě dostáváme gól na 1:4 a už to s námi vypadá zle. Ve druhém poločase soupeře přehráváme a kupí se šance. Na 2:4 snižuje ve 28. minutě Babušík. 6 minut před koncem zkoušíme powerplay a po přihrávce Babušíka se prosazuje Voldán. Bohužel i přes další šance se nám nedaří srovnat a tak se nám opět nepovedlo náskok Tlapiček dotáhnout.

FC EDISON 6 - 3 SMÍŠENÉ BÍLOVEC

Branky: 3. 0:1, 8. Novák (Talián F.), 10. Vrečka (Voldán), 16. 2:2, 23. Holaň, 28. 3:3, 29. Voldán, 11. Talián Erik (Babušík), 18. Voldán (Vrečka)

Karty: ŽK - Talián Erik, Novák (4!)

Ve druhém zápase se nám postavil tým Bílovce, který byl v tabulce sice poslední, ale nadělal nám nemalé problémy. Již ve 3. minutě se Bílovec ujímá vedení 0:1. V 8. minutě se nám podařilo srovnat, když Filip Talián našel Nováka. V 10. minutě otáčíme skóre Vrečkou, který se prosazuje po nahrávce Voldána. Soupeř ale v 16. minutě trestá naši chybu a je opět srovnáno. Poločas tak končí 2:2. Na začátku druhého poločasu naklání misky vah na naší stranu krásnou dělovkou z přímého kopu Holaň. Bílovec ale po naší chybě ve 28. minutě opět srovnává. Naštěstí rychle odpovídáme gólem Voldána, 4:3. O dvě minuty později už navyšujeme vedení. Po přihrávce Babušíka se prosazuje Erik Talián, 5:3. Soupeř ještě kope 10m kop, ale ten likviduje Děček. Ve 38. minutě se prosazuje opět Voldán po přihrávce Vrečky a stanovuje výsledek zápasu na konečných 6:3.

FC EDISON 5 - 1 SHOOTERS BOLATICE

Branky: 15. Babušík (E. Talián), 16. 1:1, 20. Babušík (F. Talián), 28. Talián Erik, 37. Vrečka (F. Talián), 18. Babušík (Voldán)

V prvním zápase nás Bolatice porazily 7:0, což byla naše nejvyšší prohra v soutěžním utkání, takže jsme soupěři měli co oplácet. Bolatice ovšem v předchozím zápase jako jediný tým soutěže porazily Hukvaldy a věřily si tak na plný počet bodů i s námi. V zápase nám chyběl Liška a vykratovaný Novák. Chtěli jsme se od začátku soustředit na obranu, jelikož jsme čekali tlak soupeře, ale ten nepřicházel, a tak jsme převzali otěže my. Bolatice jsme od začátku přehrávali, ale gólman soupeře byl v dobré formě a všechny naše pokusy kryl. V 15. minutě se konečně po přihrávce Erika Taliána prosazuje svou doposavaď nejméně nebezpečnou střelou Babušík a vedeme 1:0. Ovšem naše radost netrvá ani minutu a po nedůrazu soupeř srovnává. Máme, ale štěstí a 5 vteřin před koncem poločasu opět vedeme. Míč se po ose Vrečka, Filip Talián dostal k Babušíkovi a ten se nemýlil. I ve druhém poločase jsme lepším týmem a soupeř ohrožuje naší bránu převážně střelami z dálky. Ve 28. minutě utekl všem soupeřovým hráčům Erik Talián a poslal míč mezi nohy hostujícímu gólmanovi. Ve 37. minutě našel při protiútoku Erik Talián bratra Filipa, ten přiťukl míč Vrečkovi a bylo to 4:1. O minutu později Babušík dokončuje po přihrávce Voldána své dnešní představení hattrickem a stanovuje skóre na konečných 5:1.