FC Edison 3 - 0 Čechymen

SESTAVA: Děček - Vrečka, Voldán, Novák, Šmalik, Sobita, Holaň, Lacina, Talián E., Talián F.

Branky: 5. Šmalik, 19. Vrečka (Voldán), 30. Vrečka (Talián F.)

Karty: ŽK - Sobita, ČK - Holaň

Souboj se soupeřem, který nám byl v tabulce nejblíže, a to na čtvrtém místě se ztrátou 4 bodů. Kvalitní zápas ve kterém jsme se ujali vedení v 5.minutě opět šťastným gólem, kdy byl Šmalik "kulečníkovými" odrazy trefen do kolena, 1:0. Do poločasu se oba týmy dostaly do dvou šancí, ale nebyla proměněna ani jedna z nich. Ke kuriózní situaci došlo ve 14.minutě, kdy se po střele ze strany hřiště ocitl míč v bráně, ale rozhočí dobře viděli, že se míč dostal do brány dírou v síti. Ve druhém poločase ukázali rozehrání trestného kopu jako z učebnice Liška s Voldánem a zakončující Vrečka se nemýlil, 19.minuta a stav 2:0. Ve 22.minutě se ocitl v šanci Vrečka, ale neproměnil a soupeř z protiútoku zahrozil. Holaň, který soupeře stíhal jej zastavil jen za cenu faulu a rozhodčí, který situaci posoudil velmi necitlivě mu ukázal červenou kartu (stopka na jeden zápas). Soupeř tak měl dvouminutovou výhodu jednoho hráče v poli navíc, kdy ještě odvolal gólmana a hrál tak 5 na 3. My jsme i přes jednu šanci toto oslabení skvěle ubránili. Soupeř již zůstal hrát s pěti hráči v poli až do konce zápasu a navíc si vysloužil ještě v 29.minutě výhodu trestného kopu z 10m hranice, který skvěle chytající gólman Děček zlikvidoval. 2 sekundy před koncem ještě po přečíslení ustálil skóre na konečných 3:0 Vrečka.

Naše výkony nebyly ideální, ale zápas od zápasu se stupňovaly. Podařilo se nám uhájit druhou příčku, před nejbližším pronásledovatelem Tequilou, která získala také plný počet bodů. První příčku v tabulce si udržel tým Old Stars. Uhrál taktéž 9 bodů a my na něj ztrácíme stále 1 bod. Kompletní tabulka bude doplněna.